iMagazine

Akcesoria Philips Hue od dziś zgodne z HomeKit

03/10/2017, 21:15 · · · 5

Wiem, że jestem nudny, ale będę to podkreślał – to jest rok HomeKit. Co więcej, okazuje się, że urządzenia, które nie miały wcześniej wsparcia dla tego systemu, jednak go otrzymują. Jedną z pierwszych firm, które weszły w HomeKita był Philips i ich system oświetlenia Hue. Jednak Hue to nie tylko źródła światła, ale też włączniki oraz czujniku ruchu. Dziś te akcesoria również dostały, zapowiedziane we Wrześniu na IFA, wsparcie HomeKit.

Konkretnie są to trzy urządzenia:
Przełącznik Hue Tap – można z poziomu HomeKit przypisać konkretną funkcję do każdego z czterech przycisków, niekoniecznie musi być to związane z oświetleniem Hue. Tym przełącznikiem możemy sterować dowolnym akcesorium lub sceną zgodnymi z HomeKit.

Ściemniacz Hue – można z poziomu HomeKit przypisać konkretną funkcję do każdego z czterech przycisków, niekoniecznie musi być to związane z oświetleniem Hue. Tym przełącznikiem możemy sterować dowolnym akcesorium lub sceną zgodnymi z HomeKit. Niestety natywna aplikacja do sterowania HomeKit nie obsługuje operacji płynnego ściemniania lub rozjaśniania poprzez naciśnięcie przycisku. Dodatkowo dostaniemy informację o stanie baterii w ściemniaczu. Co ciekawe ściemniacz działa u mnie od ponad roku, a stan baterii to 97%.

Czujnik ruchu Hue – tu jest najwięcej ciekawostek i informacji. Czujnik dodaje do systemu HomeKit tak naprawdę trzy różne czujniki:

  • czujnik ruchu dający w efekcie informacji o wykryciu ruchu,
  • czujnik oświetlania dający informacje o poziomie luksów,
  • i gratisowo – czujnik temperatury.

Dodatkowa informacja to stan baterii, który również tu zaskakuje, używane od roku czujniki mają stan baterii 99%! Oczywiście każdy z czujników może być użyty do dowolnej akcji w obrębie całego HomeKit.

W tym roku wsparcie dla HomeKit dostanie jeszcze zewnętrzna kamera NetAtmo Presence, a na początku roku NetAtmo Welcome. W nadchodzącym numerze iMagazine będzie zaś test akcesoriów Fibaro zgodnych z HomeKit oraz głowic na kaloryfery NetAtmo, również zgodnych z tym systemem. Istny wysyp!


Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala

Dodaj komentarz

roro napisał(a):

Pisze Pan, że „każdy z czujników może być użyty do dowolnej akcji w obrębie całego HomeKit.” Proszę więc powiedzieć, jak skonfigurować czujnik temperatury, żeby przy określonej temperaturze włączał np. gniazdko, które podłączone jest do wentylatora?

Norbert Cała napisał(a):

Za pomocą aplikacji Home nie dasz rady bo jest ułomna, ale za pomocą tej możesz https://itunes.apple.com/us/app/home-smart-home-automation/id995994352?mt=8

Robert napisał(a):

Odstrasza mnie cena. Chciałem zrobić akcję z temperaturą i gniazdkiem koogeek i okazuje się, że mogę to zrobić w aplikacji koogeek.

Źle więc napisałeś w tekście, że „każdy z czujników może być użyty do dowolnej akcji w obrębie całego HomeKit”. Nie może być. Jedyną akcją jaką można skonfigurować przy pomocy czujnika hue Philipsa w aplikacji HomeKit jest ruch. Proszę o poprawę, bo tekst wprowadza w błąd.

Norbert Cała napisał(a):

Może być – trzeba tylko za pomocą odpowiedniej aplikacji to zrobić, a tych są dziesiątki. Zobacz sobie jeszcze EVE

Robert napisał(a):

Dzięki za podpowiedź. Jakoś nie pomyślałem, że jeśli nie posiadam urządzenia danej firmy, to nie znaczy, że nie mogę skorzystać z ich aplikacji.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK