iMagazine

Amerykanie planują kupować przede wszystkim iPhone’a X w wersji 256 GB

03/10/2017, 16:40 · · · 1

Ciekawą ankietę przeprowadzono w Stanach Zjednoczonych, według, której znaczący odsetek respondentów zamierza wybrać iPhone’a X, w dodatku większość z nich w wariancie 256 GB. Nie uwierzycie, co jest kluczową nowością w nowych iPhone’ach dla przebadanych amerykanów.

Ankieta przeprowadzona przez RBC Capital Markets przeprowadzona została na grupie ponad 4 tysięcy osób, wydaje się więc dość wiarygodna, aczkolwiek jej przełożenie na rzeczywistość wcale nie musi być wysokie. Sondaże wyborcze w Polsce przeprowadza się na grupie około tysiąca osób.

Osoby, które zdecydują się kupić iPhone’a X stanowią 28%, przepytanych, z czego, aż 57% wybierze wariant 256 GB., iPhone’a 8 Plus planuje nabyć 20% respondentów, iPhone’a 8 17%, najmniej osób zdecydowanych jest na model SE – zaledwie 3%.

Bardzo ciekawe jest to, że 46% wszystkich badanych stwierdziło, że najbardziej atrakcyjną funkcją iPhone’a X jest ładowanie bezprzewodowe, na rozpoznawanie twarzy postawiło 24% badanych, na nowy design 14%, 9% zwróciło uwagę na gotowość do obsługi treści AR, a 7% wskazało inne funkcje.

Apple udało się zrobić z funkcji obecnej w telefonach konkurencji od lat, funkcję przełomową w swoich telefonach. Zapewne jednak to właśnie dzięki nowym iPhone’om będziemy świadkami prawdziwego boomu na ładowanie indukcyjne. Spodziewam się licznych ładowarek w miejscach publicznych i wielu akcesoriów.

źródłoBusiness Insider


Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

Dodaj komentarz

ichief napisał(a):

Nie funkcja jest przełomowa, tylko inwestycja w to żeby z tej funkcji skorzystać w każdym niemalże publicznym miejscu.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK