iMagazine

Głośniki Sonos z AirPlay 2 dopiero w przyszłym roku

04/10/2017, 18:55 · · · 3

Tak jak coraz więcej firm wchodzi w Applowy system HomeKit, tak nowa wersja protokołu bezprzewodowego przesyłania muzyki AirPlay 2 nie cieszy się wielką popularnością. Mimo pochwalenia się przez Apple na WWDC 2017 długą listą producentów.

Na początek warto wspomnieć, co tak naprawdę wnosi AirPlay 2. To wyjaśni, dlaczego wymienieni producenci wcale się zbytnio z niego nie cieszą. Otóż AirPlay 2 pozwala na streaming z iOS do więcej niż jednego urządzenia muzycznego na raz, czyli de facto AirPlay 2 tworzy system multiroom z urządzeń wielu producentów. Do tej pory kupując jeden głośnik Sonosa, drugi pewnie kupiliśmy tej samej firmy aby mieć multiroom. Teraz na kolejny możemy wybrać chociażby Apple HomePoda. To totalnie nie w interesie firm posiadających swoje systemy.

Wspomniałem o Sonosie bo właśnie dziś zapowiedzieli oni, że ich głośniki ze wsparciem AirPlay 2 oraz Siri pojawią się dopiero w przyszłym roku, nie precyzując nawet pory tego roku. Jednocześnie Sonos wprowadził mały głośnik Sonos One, z sześcioma mikrofonami, wsparciem Google Assistant i Amazon za 199$ i dostępnością już w październiku. Apple HomePod ma kosztować 349$ i będzie dostępny dopiero w grudniu.

Inni producenci raczej milczą o AirPlay 2, nie precyzując czy dla nich to update softu czy hardware’u. Wydaje się, że obie opcje są możliwe. To dlatego, że druga firma, która pochwaliła się tym, kiedy wprowadzi AirPlay 2, czyli Libratone zapowiedziała, że pokaże nowe głośniki Zipp i Zipp Mini w tym roku, a dla innych zrobi update oprogramowania. W przypadku Libratone AirPay 2 nie jest zagrożeniem, ponieważ nie mają swojego systemu multiroom.


Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala

Dodaj komentarz

rybak17 napisał(a):

Jak mój Play 1 dostanie aktualizacje z Air Play 2 to będę się bardzo cieszył :D

Ziuta napisał(a):

W związku z tym, że Sonos od dłuższego czasu olewa AirPlay i szczerze mówiąc mam ich trochę dosyć niemogę się doczekać głośników od Apple. Myślę, że każdy kto kupi HomePoda będzie chciał rozbudować system o AirPlay 2 i Sonos strzeli sobie w kolano. Nie rozumiem tylko czemu głośnik od Apple wchodzi tak powoli, w sumie jeszcze nie wszedł, ale tego nie zrozumie nikt.

Ja mam nadzieję że jednak B&W zmieni zdanie i wprowadzi AirPlay 2 do swojego Zeppelina bo jednak to jest głośnik który chciałem kupić, a tak się zastanawiam między nim a HomePodem. No i jeszcze pozostaje kwestia co będzie z AirPort Express, fajnie by było gdyby dostał wsparcie dla AirPlay 2, wtedy każdy głośnik by mógł się łączyć ze sobą i to by było super.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK