iMagazine

Apple dyskretnie udostępniło starszą wersję iTunes z App Store

09/10/2017, 16:23 · · · 5

Jak wiecie, ostatnia aktualizacja iTunes do wersji 12.7 usunęła App Store. Spotkało się to zarówno z aprobatą części osób i niezadowoleniem innych.

Jak się okazuje, kilka dni później (sądząc po dacie publikacji informacji) Apple udostępniło do pobrania starszą wersję iTunes – 12.6.3 z App Store czy dzwonkami. Można ją pobrać bezpośrednio stąd dla macOS.

W swoim dokumencie Apple tłumaczy decyzję o udostępnieniu tej wersji aplikacji głównie ze względu na klientów biznesowych oraz osób korzystających z programu zakupów zbiorowych (Volume Purchase Program), dla których usunięcie App Store mogło być bardzo problematyczne.

Po pobraniu i zainstalowaniu tej starszej wersji iTunes nie będą pojawiać się informacje o dostępnej aktualizacji. Jeśli będziecie chcieli zainstalować najnowszą wersję, będziecie musieli pobrać ją ręcznie z tej strony.

Źródło Apple

5

Maciej Skrzypczak

Użytkownik sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, grafik komputerowy, nałogowy gracz ARK: Survival Evolved. Redaktor iMagazine.pl.


5
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Wojciechandig89coolphonek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
coolphonek
Gość

Słabo, po instalacji:
Nie można było odczytać pliku „iTunes Library.itl”, ponieważ został on utworzony przez nowszą wersję iTunes. Czy chcesz teraz pobrać iTunes?
i pobiera kulawego z powrotem…:-(

andig89
Gość
andig89

Usuń ten plik i tyle 😉.

andig89
Gość
andig89

Dopiero teraz sprawdziłem co się dzieje, po jego usunięciu – wszystkie ustawienia playlist itp. znikają 😕. Słabo. Sam plik to binarka z super duper tajnym czymś nie do edytowania dla mas. Tak więc pozostaje to: http://www.idownloadblog.com/2011/09/21/downgrade-itunes-fix-itunes-library-itl-cannot-be-read/.

Wojciech
Gość
Wojciech

Proszę o pomoc,
cofnąłem i zniknęło mi wszystko – muzyka i filmy (playlisty układane od lat… ).
Jak to odzyskać ?
Pozdrawiam
Wojciech

andig89
Gość
andig89

Po pierwsze backup! Odzyskaj, a jak nie masz co odzyskać, to zrób backup tych dziwnych plików zanim zaczniesz zamieniać i potem spróbuj tego http://www.idownloadblog.com/2011/09/21/downgrade-itunes-fix-itunes-library-itl-cannot-be-read/.