iMagazine

Nowa oferta Dropbox

19/10/2017, 17:15 · · · 4

Wczoraj Dropbox na swoim blogu zaprezentował nową ofertę skierowaną do profesjonalistów, a w szczególności do freelancerów.


W ramach Dropbox Professional uzyskamy dostęp do nowej usług Dropbox Showcase i wcześniej niedostępnej dla klientów indywidualnych – Dropbox Smart Sync.

Showcase to prosty generator landing page’ów. Wgrane do Dropboksa pliki możemy bez problemu dodawać do stworzonych w ten sposób stron. Dodatkowo mamy do dyspozycji autorskie narzędzie do śledzenia kliknięć w poszczególne pliki.

Smart Sync to nic innego jak placeholdery dla plików. Wgrane dokumenty pobierane są na żądanie, tym samym nie zajmują miejsca na dysku.

Dodatkowo w ramach usługi dostajemy 1 TB miejsca, priorytetowe wsparcie na czacie i zawansowane opcje udostępniania plików.

Cena za taką przyjemność to 20 EUR miesięcznie lub 199 EUR rocznie. Drogo, a nawet za drogo. W podobnej cenie możemy wykupić Office 365, Google Drive lub 2 TB iCloud.

Jak widać Dropboks będzie miał spory problem trafić z tą ofertą do klientów. Nawet jak doliczyć koszt takiej usługi na wordpress.com (4 EUR/miesiąc) to w żaden sposób się to nie kalkuluje.

Ciężkie czasy nastały dla dawnego króla plików w chmurze.

źródłoBlog Dropbox


Krzysztof Stambuła

Gdyby wiek był levelem, miałbym lvl 30. Na co dzień jestem webdeveloperem, ale robię też questy poboczne jako gracz i geekowaty ojciec. Wielki mały fan Microsoftu.


Dodaj komentarz

Sportpoz napisał(a):

Jak słyszę „freelancer” to mnie skręca…

someone napisał(a):

Co proponujesz w zamian? „Wolny strzelec”? „Pracujący na własne konto”?

Jak dla mnie sensowna oferta. Mam wykupiony Office 365 oraz Gsuit, jednak Dropbox oferuje nieosiągalna u innych stabilność i poziom synchronizacji (ja akurat na Mac’u). Długo czekałem na SmartSync dla użytkowników indywidualnych. Cena nie jest niska ale i tak uważam że bardzo warto. ICloud również używam ale chyba do Dropboxa ciężko nawet porównywać..?
Nie mogę się również zgodzić w kwestii „ciężkich czasów” – uważam, że Dropbox robi całkiem dobre (i co ważniejsze konsekwentne) ruchy. I powoli zaczyna się to układać w jedną sensowną całość (Paper, Showcase..).

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK