iMagazine

Apple Pay w kolejnych krajach potwierdzone przez Jennifer Bailey

23/10/2017, 13:33 · · · 6

W tym tygodniu wszystko powinno być jasne. Albo rzeczywiście udostępnione zostanie Apple Pay dla Polski, albo będziemy czekać jeszcze dłużej najpewniej do pierwszego półrocza przyszłego roku. To, że kolejne kraje dołączą w tym tygodniu praktycznie zdradziła Jennifer Bailey odpowiedzialna w Apple za ten system płatności.

Jennifer Bailey z Apple swoją prezentacją otworzyła konferencję Money2020 w Las Vegas, wśród prelegentów znalazł się także Steve Wozniak. Z przekazu jakim uczestnicy podzielili się w sieci nie płynie, raczej nic odkrywczego. Szefowa Apple Pay zapowiedziała wymianę płatności przez użytkowników, czyli Apple Cash, które pojawi się najprawdopodobniej wraz z iOS 11.1, potwierdziła rosnącą popularność usługi na całym świecie, zapowiedziała bilety zbliżeniowe w amerykańskiej sieci Ticketmaster.

To co może dziwić to stwierdzenie, że Apple Pay jest obecne w 20 krajach. Obecnie, jeśli odliczymy Watykan, San Marino i terytoria zależne, to Apple Pay dostępne jest w 16 krajach. To daje szansę na pojawienie się Szwecji, Finlandii, Danii i Polski na dniach. Zwłaszcza, że kraje skandynawskie są niemal pewne. Jednak licząc dostępność patrząc na stronę Apple, gdzie wydzielono wspomniane terytoria, to już dziś usługa jest obecna w 21 regionach świata.

Pozostaje czekać, liczę że najbliższe godziny przyniosą jakąś oficjalną informacje.

źródłoThe Finanser


Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

Dodaj komentarz

sevecc napisał(a):

Gdyby miało pojawić się wkrótce w PL to myślę, że banki już zwoływałyby konferencje prasowe – jak np mBank przy wprowadzaniu Android Pay. A jest cisza…

dlcpolska napisał(a):

mam nadzieje, ze apple Pay nie bedzie dostepny w mBnaku – wkonczu zmienie ten dziadowski bank :-)

Maciej napisał(a):

„To co może dziwić to stwierdzenie, że Apple Pay jest obecne w 20 krajach. Obecnie, jeśli odliczymy Watykan, San Marino i terytoria zależne, to Apple Pay dostępne jest w 16 krajach. To daje szansę na pojawienie się Szwecji, Finlandii, Danii i Polski na dniach.”
A czy aby przypadkiem Apple nie wspominało o udostępnieniu Pay dla tych trzech skandynawskich państw i dla Arabii Saudyjskiej? Obawiam się że to może być tym czwartym krajem?

150573 (@koryszewski) napisał(a):

Tak właśnie będzie – Zjednoczone Emiraty Arabii Saudyjskiej są od dawana w kolejce i jako jedyni mają już odpowiednią stronę na Applowskiej witrynie. Dziwne że Szwecja, Finlandia i Dania nie. O Polsce mówiono że razenz Holandią będzie tej jesieni – podobno 2 listopada ale jakoś specjalnie nie daje w to żadnej wiary.

Mikoolaj napisał(a):

Nie ma czegoś takiego jak Zjednoczone Emiraty Arabi Sudyjskiej. To są 2 państwa Arabia Saudyjska i Zjednoczone Emiraty Arabskie ;). Na angielskiej wikipedi można się doczytać że tymi krajami będą Holandia, ZEA i Polska

150573 (@koryszewski) napisał(a):

Dzieki za sprostowanie – masz racje ofkors