iMagazine

Apple Pay w kolejnych krajach potwierdzone przez Jennifer Bailey

23/10/2017, 13:33 · · · 6

W tym tygodniu wszystko powinno być jasne. Albo rzeczywiście udostępnione zostanie Apple Pay dla Polski, albo będziemy czekać jeszcze dłużej najpewniej do pierwszego półrocza przyszłego roku. To, że kolejne kraje dołączą w tym tygodniu praktycznie zdradziła Jennifer Bailey odpowiedzialna w Apple za ten system płatności.

Jennifer Bailey z Apple swoją prezentacją otworzyła konferencję Money2020 w Las Vegas, wśród prelegentów znalazł się także Steve Wozniak. Z przekazu jakim uczestnicy podzielili się w sieci nie płynie, raczej nic odkrywczego. Szefowa Apple Pay zapowiedziała wymianę płatności przez użytkowników, czyli Apple Cash, które pojawi się najprawdopodobniej wraz z iOS 11.1, potwierdziła rosnącą popularność usługi na całym świecie, zapowiedziała bilety zbliżeniowe w amerykańskiej sieci Ticketmaster.

To co może dziwić to stwierdzenie, że Apple Pay jest obecne w 20 krajach. Obecnie, jeśli odliczymy Watykan, San Marino i terytoria zależne, to Apple Pay dostępne jest w 16 krajach. To daje szansę na pojawienie się Szwecji, Finlandii, Danii i Polski na dniach. Zwłaszcza, że kraje skandynawskie są niemal pewne. Jednak licząc dostępność patrząc na stronę Apple, gdzie wydzielono wspomniane terytoria, to już dziś usługa jest obecna w 21 regionach świata.

Pozostaje czekać, liczę że najbliższe godziny przyniosą jakąś oficjalną informacje.

źródłoThe Finanser


Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

6
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Mikoolaj150573 (@koryszewski)Maciejdlcpolskasevecc Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
sevecc
Gość
sevecc

Gdyby miało pojawić się wkrótce w PL to myślę, że banki już zwoływałyby konferencje prasowe – jak np mBank przy wprowadzaniu Android Pay. A jest cisza…

dlcpolska
Gość

mam nadzieje, ze apple Pay nie bedzie dostepny w mBnaku – wkonczu zmienie ten dziadowski bank :-)

Maciej
Gość
Maciej

„To co może dziwić to stwierdzenie, że Apple Pay jest obecne w 20 krajach. Obecnie, jeśli odliczymy Watykan, San Marino i terytoria zależne, to Apple Pay dostępne jest w 16 krajach. To daje szansę na pojawienie się Szwecji, Finlandii, Danii i Polski na dniach.”
A czy aby przypadkiem Apple nie wspominało o udostępnieniu Pay dla tych trzech skandynawskich państw i dla Arabii Saudyjskiej? Obawiam się że to może być tym czwartym krajem?

150573 (@koryszewski)
Gość

Tak właśnie będzie – Zjednoczone Emiraty Arabii Saudyjskiej są od dawana w kolejce i jako jedyni mają już odpowiednią stronę na Applowskiej witrynie. Dziwne że Szwecja, Finlandia i Dania nie. O Polsce mówiono że razenz Holandią będzie tej jesieni – podobno 2 listopada ale jakoś specjalnie nie daje w to żadnej wiary.

Mikoolaj
Gość
Mikoolaj

Nie ma czegoś takiego jak Zjednoczone Emiraty Arabi Sudyjskiej. To są 2 państwa Arabia Saudyjska i Zjednoczone Emiraty Arabskie ;). Na angielskiej wikipedi można się doczytać że tymi krajami będą Holandia, ZEA i Polska

150573 (@koryszewski)
Gość

Dzieki za sprostowanie – masz racje ofkors

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK