iMagazine

Apple Pay w kolejnych krajach potwierdzone przez Jennifer Bailey

23/10/2017, 13:33 · · · 6

W tym tygodniu wszystko powinno być jasne. Albo rzeczywiście udostępnione zostanie Apple Pay dla Polski, albo będziemy czekać jeszcze dłużej najpewniej do pierwszego półrocza przyszłego roku. To, że kolejne kraje dołączą w tym tygodniu praktycznie zdradziła Jennifer Bailey odpowiedzialna w Apple za ten system płatności.

Jennifer Bailey z Apple swoją prezentacją otworzyła konferencję Money2020 w Las Vegas, wśród prelegentów znalazł się także Steve Wozniak. Z przekazu jakim uczestnicy podzielili się w sieci nie płynie, raczej nic odkrywczego. Szefowa Apple Pay zapowiedziała wymianę płatności przez użytkowników, czyli Apple Cash, które pojawi się najprawdopodobniej wraz z iOS 11.1, potwierdziła rosnącą popularność usługi na całym świecie, zapowiedziała bilety zbliżeniowe w amerykańskiej sieci Ticketmaster.

To co może dziwić to stwierdzenie, że Apple Pay jest obecne w 20 krajach. Obecnie, jeśli odliczymy Watykan, San Marino i terytoria zależne, to Apple Pay dostępne jest w 16 krajach. To daje szansę na pojawienie się Szwecji, Finlandii, Danii i Polski na dniach. Zwłaszcza, że kraje skandynawskie są niemal pewne. Jednak licząc dostępność patrząc na stronę Apple, gdzie wydzielono wspomniane terytoria, to już dziś usługa jest obecna w 21 regionach świata.

Pozostaje czekać, liczę że najbliższe godziny przyniosą jakąś oficjalną informacje.

źródłoThe Finanser

6

Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

6
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Mikoolaj150573 (@koryszewski)Maciejdlcpolskasevecc Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
sevecc
Gość
sevecc

Gdyby miało pojawić się wkrótce w PL to myślę, że banki już zwoływałyby konferencje prasowe – jak np mBank przy wprowadzaniu Android Pay. A jest cisza…

dlcpolska
Gość

mam nadzieje, ze apple Pay nie bedzie dostepny w mBnaku – wkonczu zmienie ten dziadowski bank :-)

Maciej
Gość
Maciej

„To co może dziwić to stwierdzenie, że Apple Pay jest obecne w 20 krajach. Obecnie, jeśli odliczymy Watykan, San Marino i terytoria zależne, to Apple Pay dostępne jest w 16 krajach. To daje szansę na pojawienie się Szwecji, Finlandii, Danii i Polski na dniach.”
A czy aby przypadkiem Apple nie wspominało o udostępnieniu Pay dla tych trzech skandynawskich państw i dla Arabii Saudyjskiej? Obawiam się że to może być tym czwartym krajem?

150573 (@koryszewski)
Gość

Tak właśnie będzie – Zjednoczone Emiraty Arabii Saudyjskiej są od dawana w kolejce i jako jedyni mają już odpowiednią stronę na Applowskiej witrynie. Dziwne że Szwecja, Finlandia i Dania nie. O Polsce mówiono że razenz Holandią będzie tej jesieni – podobno 2 listopada ale jakoś specjalnie nie daje w to żadnej wiary.

Mikoolaj
Gość
Mikoolaj

Nie ma czegoś takiego jak Zjednoczone Emiraty Arabi Sudyjskiej. To są 2 państwa Arabia Saudyjska i Zjednoczone Emiraty Arabskie ;). Na angielskiej wikipedi można się doczytać że tymi krajami będą Holandia, ZEA i Polska

150573 (@koryszewski)
Gość

Dzieki za sprostowanie – masz racje ofkors