iMagazine

Jak możecie złożyć pre-order na iPhone’a X

26/10/2017, 15:56 · · · 14

Jutro, w piątek 27/10/2017, ruszają pre-ordery na iPhone’a X. Będzie można je składać od godziny 9:01 na kilka sposobów…

Apple Store

Pierwszą metodą, prawdopodobnie nie najlepszą, jest odwiedzenie strony Apple w Polsce (lub jednym z 55 krajów, w którym są pre-ordery) i złożenia zamówienia tam. Strona będzie prawdopodobnie miała problemy, jak to zwykle bywa w takich sytuacjach. Najwygodniej mieć kartę kredytową, ale można też skorzystać z karty upominkowej. Opcja płatności przelewem zniknęła jakiś czas temu.

Apple.com

Apple Store App

Prawdopodobnie najlepszą opcją jest zainstalowanie aplikacji Apple Store i złożenia zamówienia za jej pomocą. Historycznie sklep przez aplikację działał szybciej niż przez strona, więc jeśli macie możliwość, to polecam skorzystanie z tej metody.

Apple Store App

Z odbiorem w sklepie

W Polsce takiej opcji nie będzie, bo nie mamy tutaj Apple Store, ale jeśli historia się powtórzy, to będzie możliwość kupienia iPhone’a X np. w niemieckim Apple Store z odbiorem w wybranym przez nas sklepie. Nie pamiętam w tej chwili szczegółów z zeszłego roku, ale wystarczyło się zalogować na niemieckiej stronie Apple i przed opłaceniem zamówienia, pojawiała się opcja odbioru w wybranym przez nas sklepie. Ta metoda oczywiście wymaga podróży do kraju, w którym tego zamówienia dokonujecie.

Odradzam zamawianie w cudzym kraju, jeśli iPhone X nie będzie do odebrania dnia 3/11/2017, ponieważ nie będziecie wtedy mieli pewności dokładnie którego dnia powinniście się tam udać.

Obecnie nie wiadomo czy będzie możliwość zarezerwowania iPhone’a X, ale ogólnie metoda kupna jest pewniejsza, pod warunkiem, że macie potwierdzony odbiór na dzień premiery, czyli 3/11/2017 – zakup jest opłacony, odłożony i wystarczy go odebrać.

Apple Store DE
Apple Store ES
Apple Store FR
Apple Store UK


Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dodaj komentarz

Mirek napisał(a):

Na stronie będzie napisany czas dostawy ? Nie chce trafić na dostawę za 3 msc.

Wojtek Pietrusiewicz napisał(a):

Tak. Przed złożeniem zamówienia będzie info na kiedy.

Piotr napisał(a):

Szkoda, ze nie podałeś wszystkich możliwości. Juz od poczatku tygodnia można składać rezerwacje w sklepach typu iDream czy X-kom. W zeszłym roku dosłownie tydzień po premierze udało mi się odebrać iPhona. Gdzie ludzie czekali po 3 tygodnie zamawiajac na apple.pl

Karolina napisał(a):

Skąd wiesz ze można zamawiać w x-kom i idream ? Jak byłam u nich stacjonarnie to w x-kom mówili ze nie ma przedsprzedaży. Natomiast w idream ze są tylko zapisy na premierę. Natomiast na ten rok nie dostaną tyle sztuk żeby zapewnić iPhone wszystkim osobom z tej listy.

Karolina napisał(a):

Zwracam honor. Faktycznie na stronie x-kom jest przedsprzedaż. Natomiast po kontakcie tel wychodzi na to ze będzie ograniczona dostępność i prawdopodobnie będą mieć iPhone dopiero pod koniec listopada bądź początku grudnia.

Piotr napisał(a):

Rezerwacje w Polskich sklepach nic nie kosztują, ja zawsze składam w kilku i po prostu czekam kto pierwszy odezwie się do mnie, z pozostałych wtedy rezygnuje. Wiadomo, że nie zapewnią dla każdego na starcie ale zawsze jest duża szansa, ze będziemy w gronie wybranych :)

gość napisał(a):

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak zamówić iphone przez apple store app?

iWoyteq napisał(a):

Aplikacja Apple Store do pobrania za darmo z AppStore.

Juzior napisał(a):

Jest możliwość wybrania opcji w aplikacji podczas zamówienia „płatność przy odbiorze”? Bo niestety moja karta nie obsługuje płatności internetowych. W App Store mam wybrana opcje PayPal ale w Aplikacji nie widzę tego.
Mieszkam w DE mam niemiecki Apple store.
Pozdrawiam

Moridin napisał(a):

Odpowiedź jest w tekście.

San napisał(a):

Na 100% 9.01 a nie 8.01 ?

Grzegorz Stępień napisał(a):

Zakupione! Czas dostawy 2-3 tygodnie. Czy ktoś miał termin na 3 listopada?

Tomdoe napisał(a):

Mnie się udało, 3 listopad odbiór osobisty w Apple Store Glasgow

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK