iMagazine

Pre-order na iPhone X złożony, obecnie dostawa dopiero za 5-6 tygodni [ankiety]

27/10/2017, 10:55 · · · 23

Dzisiaj rano, o 9:01 udało mi się uruchomić, na jednym z czterech urządzeń leżących przede mną, Apple Store i złożyć pre-order na iPhone’a X, z dostawą na 3/11/2017. A Wam jak poszło?


Od razu uprzedzam, że to nie są pre-ordery dla mnie, więc (jeszcze) obietnicy o niekupowaniu iPhone’a X nie złamałem.


Wielu z Was pytało się przed godziną jak mi się to udało, więc oto był mój przepis w tym roku…

  1. Przed sobą miałem MacBooka Pro z otwartą stroną Apple.
  2. Obok niego leżał iPad Pro 10,5″ z otwartą aplikacją Apple Store.
  3. Jeszcze dalej leżał iPad Air 2, również z aplikację Apple Store.
  4. Obok mnie, na kanapie, leżał iPhone 7 Plus, oczywiście z Apple Store.app.

Strona Apple w zeszłym roku mnie zawiodła – zamówienie udało mi się zrobić dopiero (jeśli dobrze pamiętam) o 9:15, więc to był mój backup tym razem – i nie pozostało mi nic innego jak sukcesywne zabijanie i ponowne otwieranie Apple Store na dwóch iPadach i iPhonie. iPad Pro odświeżył się o 9:01 (blisko 9:02) i tam też szybko dokonałem pre-orderu, z datą dostawy na 3/11/2017 (mail potwierdzający przyszedł o 9:02). iPad Air 2 i iPhone dopiero pokazały mi działający Apple Store parę minut później, chociaż w międzyczasie ruszyło WWW, około 9:07 – zamówienie o tej godzinie skutkowało dostawą w dniach 15-23 listopada…

O godzinie 10:33 czas dostawy wydłużył się z 4-5 tygodni na 5-6 tygodni, czyli w sam raz na gwiazdkę.

Udało Wam się coś zamówić? Na kiedy macie dostawę?

Ankiety

Na kiedy udało Wam się złożyć pre-order?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Jaki model iPhone'a X wybraliście?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dodaj komentarz

Mirek napisał(a):

No to nieźle aż tyle osób kupiło 😂

David (@dawidmanderla) napisał(a):

Nie dla Ciebie ale sam bedziesz krzystal i testowa przez 2 tygodnie az oficjalnie powiesz, ze sobie jeden z nich zostawiasz (bo np uznasz, ze jest ok mimo ze 5k). Sam siebie oklamujesz tylko po co ta szopka?

Wojtek Pietrusiewicz napisał(a):

Nawet nie zdejmę z nich folii…

Tomdoe napisał(a):

No i co Ci do tego, żal ci du… ściska? Jego mamona jego sprawa

Wojtek Pietrusiewicz napisał(a):

No to się popisałeś.

Sportpoz napisał(a):

Mnie się udało o 9:10. Niestety nie załapałem się na wcześniejszy termin. Dostawa 2-3 tygodnie. Na całe szczęście Apple nie blokuje kasy do momentu potwierdzenia o wysyłce.

zmyślony napisał(a):

Gratuluję Wojtku. Mnie dopiero o kilka minut po 9:01 uruchomiła się aplikacja i miałem 6 listopada, a po poprawieniu danych płatniczych – 3 tygodnie. Strona w ogóle nie działała.

Artek napisał(a):

Ja zamawiałem przez stronę zaraz po starcie 256GB i mam termin dostawy 2-3 tygodnie mam tylko nadzieje że bardziej 2 niż 3….. w każdym razie dużo osób piszę że przez aplikacje można było załapać się na 3.11

David (@dawidmanderla) napisał(a):

W ORANGE przy przeniesieniu numeru: 199 zl za telefon 250 co miesiac pierwsze 3 (180) + 6 mc spotify

Rafał Gorajski napisał(a):

Ktoś zainteresowany moim 8+ 256 GB😉

Kris Cristobal napisał(a):

Zamówiłem X ale nie dopatrzyłem sprawy, bo pod sklep mam podczepioną kartę debetową z limitem na której niestety nie ma tyle hajsu ile trzeba. Ktoś wie co w takim przypadku? Wystarczy się skontaktować z apple i podmienić kartę może? A może trzeba anulować i zamawiać na nowo? Załapałem się na 2-3 tyg. A teraz jest dłużej czekania 😜

Sportpoz napisał(a):

W zamówieniach na górze masz niebieskie łączę „pokaż szczegóły zamówienia”. Kiedy je klikniesz z boku wyświetlą się dane karty – można je zmienić.

januszp21 napisał(a):

Wystarczy zwiększyć limit transakcji internetowych do kwoty zadanej i po sprawie , najszybciej i najprościej

eroberto1 napisał(a):

U mnie X 64 Space Gray ustawiony w ulubionych i od 9:01 odświeżanie aplikacji po niecałej minucie udało się zamówić z dostawą 03.11, w aplikacji wprowadzona karta kredytowa i wszystkie dane więc wpisać musiałem jedynie kod CCV w celu weryfikacji.

Mirx napisał(a):

No to ja chyba miałem jakieś opóźnienie na łączach, bo u mnie o 9:01 Apple Store był zamknięty i otworzył swe podwoje dopiero 9:04. Złożenie zamówienia trwało jakieś 10 sekund, bo wszystko było przygotowane zawczasu. Tak czy siak, dostawa na 3 listopada. Akurat wyjeżdżam, więc paczka poczeka tydzień.

PS. Dobrze pamiętam, Wojtek, że miałeś nie kupować Dziesiątki?

Wojtek Pietrusiewicz napisał(a):

Dla siebie miałem nie brać. I nie biorę. 🙂

Tomdoe napisał(a):

Wojtek to bład ze dla siebie nie zamowileś, trzabylo zamówić choćby na sprzedaż, bo popyt będzie tak wielki ze na bank znajdzie się ktoś chetny zapłacić dużo większe pieniądze niż cena sklepowa, sam zamówiłem 2 biale iPhony, jeden dla mnie a drugi na sprzedaż bo jak każdy może sobie sprawdzić na ebayu juz widać ceny dochodzą do 2000£ za sztukę

Tomdoe napisał(a):

X zamowiony na 3/11, odbior osobisty Apple Glasgow 😎😎😎

Janusz napisał(a):

Przyznam, że nie pochwalam tego hype’u na kupno nowego smartfona co roku. Wiadomo, niech każdy robi z pieniędzmi, co mu się podoba, ale nie uważam, żeby takie działanie było rozsądne. Może gdyby takie iPhone’y i nowe wersje iOS wychodziły w odstępie 2-letnim, to byłyby lepiej dopracowane? Tymczasem konsumenci swoim pędem do kupowania tylko podsycają taki trend. Parafrazując klasyka, „Apple czuje w ludziach piniądz”. Mam iPhone’a 6s i kompletnie nie czuję potrzeby jego wymiany: wszystkie apki działają, jak trzeba, nie ma znaczących spowolnień. 5000 zł za telefon to ogromne pieniądze, moim zdaniem kompletnie nieadekwatne do możliwości takiego sprzętu.
Znacznie bardziej od premiery iPhone’a X ucieszyłbym się z otrzymania dopracowanego iOS 11, a nie takiego software’owego bubla, w którym co chwilę coś się sypie.

Mirx napisał(a):

A co w takim razie z bryką za pół miliona? Co z telewizorem za 30 tys, wołowiną za 300 zł/kg, czy flaszką wina za 2000 zł? Warto?

Janusz napisał(a):

Wszystko zależy od tego, jaki telewizor za 30 tys., jaka bryka za pół miliona itd. Może być tak, że stosunek cena-jakość jest dobry, a może być też zupełnie odwrotnie. Nie ma co generalizować. Pisałem o konkretnym modelu smartfona.
Uważam po prostu, że chora jest sytuacja, kiedy za smartfon płacę praktycznie tyle samo, ile za wypasionego Maca, którego nie wymienię po roku/dwóch tylko dlatego, że wydali nowy model.

Seba76 napisał(a):

Dokładnie, czyż nie lepiej kupić smartfona do 1000 zł i cieszyć się że reszta można przeznaczyć na inne cele.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK