iMagazine

iPhone X niedługo w kolejnych 14 krajach

07/11/2017, 18:57 · · · 4

Apple ogłosiło, że od 23 listopada iPhone X będzie dostępny w Izraelu, a od 24 listopada w Korei Południowej, Turcji, RPA, Tajlandii i kolejnych 9 krajach.

W sumie po tych premierach iPhone X będzie dostępny, przynajmniej teoretycznie, na ponad 70-ciu rynkach.

Niby mało istotna informacja dla nas, ale pamiętajcie, że wymienione na wstępie kraje są to rynki gdzie Apple ma dość dobrą pozycję, jest bardzo popularny. W szczególności np w Turcji. W każdym z krajów gdzie odbywała się premiera iPhone X, dostępność w dniu premiery była większa niż spodziewali się sprzedawcy (choć niższa niż złożone zamówienia) i oczywiście bardzo szybko kończyły się zapasy. Teraz wszędzie, w każdym z krajów „po premierze”, jest brak dostępnych X-ów.

Apple rzuca nowe dostawy w pierwszej kolejności na nowe rynki, gdzie akurat jest premiera. Pozostali muszą czekać.

Myślę, że oznacza to nic innego jak to, że kolejnej dostawy, sensownej dostawy w Polsce możemy spodziewać się najwcześniej w grudniu. Gdzieś będą pewnie, na zamówienia, „kapać” jakieś małe ilości, ale czegoś większego do sklepów nie spodziewałbym się w najbliższym czasie.


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Dominik ŁadaRadosław Adam StachnikTomaszWojtekB Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
WojtekB
Gość
WojtekB

To łatwo zrozumieć – dziś widziałem w sklepie X-a – dla porównania wyjąłem swoje 8+ – wyglądało jak zabytek. iPhone X przywraca dawną świetność – produkt wygląda jak zrobiony przez kosmitów. Natomiast 8 i 8+ są… tańsze i trudno znaleźć jakieś inne zalety.

Tomasz
Gość
Tomasz

A ja nie rozumiem. Prawie co roku to samo. Wielki bum i brak iPhonów i długie oczekiwanie. Brak planowania, logistyki czy celowe działanie?

Radosław Adam Stachnik
Gość

Zdecydowanie celowe działanie.
Przez 10 lat tyle się nauczyli, że jak by chcieli to by zlikwidowali owe zjawisko.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK