iMagazine

Sandisk

iPhone X niedługo w kolejnych 14 krajach

07/11/2017, 18:57 · · · 4

Apple ogłosiło, że od 23 listopada iPhone X będzie dostępny w Izraelu, a od 24 listopada w Korei Południowej, Turcji, RPA, Tajlandii i kolejnych 9 krajach.

W sumie po tych premierach iPhone X będzie dostępny, przynajmniej teoretycznie, na ponad 70-ciu rynkach.

Niby mało istotna informacja dla nas, ale pamiętajcie, że wymienione na wstępie kraje są to rynki gdzie Apple ma dość dobrą pozycję, jest bardzo popularny. W szczególności np w Turcji. W każdym z krajów gdzie odbywała się premiera iPhone X, dostępność w dniu premiery była większa niż spodziewali się sprzedawcy (choć niższa niż złożone zamówienia) i oczywiście bardzo szybko kończyły się zapasy. Teraz wszędzie, w każdym z krajów „po premierze”, jest brak dostępnych X-ów.

Apple rzuca nowe dostawy w pierwszej kolejności na nowe rynki, gdzie akurat jest premiera. Pozostali muszą czekać.

Myślę, że oznacza to nic innego jak to, że kolejnej dostawy, sensownej dostawy w Polsce możemy spodziewać się najwcześniej w grudniu. Gdzieś będą pewnie, na zamówienia, „kapać” jakieś małe ilości, ale czegoś większego do sklepów nie spodziewałbym się w najbliższym czasie.

4

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Dominik ŁadaRadosław Adam StachnikTomaszWojtekB Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
WojtekB
Gość
WojtekB

To łatwo zrozumieć – dziś widziałem w sklepie X-a – dla porównania wyjąłem swoje 8+ – wyglądało jak zabytek. iPhone X przywraca dawną świetność – produkt wygląda jak zrobiony przez kosmitów. Natomiast 8 i 8+ są… tańsze i trudno znaleźć jakieś inne zalety.

Tomasz
Gość
Tomasz

A ja nie rozumiem. Prawie co roku to samo. Wielki bum i brak iPhonów i długie oczekiwanie. Brak planowania, logistyki czy celowe działanie?

Radosław Adam Stachnik
Gość

Zdecydowanie celowe działanie.
Przez 10 lat tyle się nauczyli, że jak by chcieli to by zlikwidowali owe zjawisko.