iMagazine

Jak oszukać Face ID?

07/11/2017, 16:12 · · · 3

Od kilku dni obserwuję niepisany konkurs na YouTube, na najbardziej wymyślną koncepcję oszukania Face ID w iPhone X.

Jedni się przebierają, zakładają czapki, kaptury i szaliki. Inni zmieniają okulary. Jeszcze inni używają bliźniaków lub odlewają swoje twarze z silikonu…zabawy sporo i +100 do lansu na największego wariata internetów. Jednak w większości przypadków Face ID nie chce się dać oszukać.

Pomyślałem w takim razie, że jest dobrze i Face ID będzie można tak samo skutecznie używać jak Touch ID. Ale nie byłbym sobą jakbym też nie spróbował wziąć udziału w tym konkursie. Zrobiłem jedną minę i…Face ID nie chciało mi odblokować telefonu. Próbowałem kilka razy i zawsze był ten sam efekt.

 

Kilka osób, jak wczoraj wrzuciłem to zdjęcie na Twittera, zarzuciło mi, że mam za bardzo zamknięte oczy.

Dziś w biurze powtórzyłem test. Bez „miny” miałem 100% skuteczność w odblokowywaniu iPhone X. Ale z „miną” sytuacja się powtórzyła.

Nie było szansy na odblokowanie. Dopiero gdy pozbyłem się grymasu z twarzy, Face ID stwierdziło, że ja to ja i odblokowało mi telefon.

Mam dwa wnioski. Po pierwsze jak ktoś będzie się z Tobą przepychał i na siłę będzie chciał odblokować Ci telefon, to mu się nie uda – to plus. Dugi wniosek, to jak słusznie zauważył Krzysiek Kołacz, w niektórych sytuacjach nie poczytamy newsów z telefony w skupieniu… – za to minus;-)


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

Tomasz napisał(a):

Czyli iPhone x preferuje normalność i to największy plus

Magnolia napisał(a):

Mi jakoś bliżej do spostrzeżeń Jakuba
https://www.spidersweb.pl/2017/11/iphone-x-face-id-nie-dziala.html

średnio to działa i za chwilę zaproszę na aukcje tego „cacka”

Krzysztof Nowakowski napisał(a):

A w dostępności wyłączyłeś opcje żeby odblokowywał się z zamkniętymi? Może wtedy zadziała 😒

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK