iMagazine

Apple Cash dostępne w becie iOS 11.2

08/11/2017, 10:12 · · · 4

W dniu wczorajszym Apple postanowiło wreszcie udostępnić, zapowiedzianą na WWDC 2017 usługę, Apple Pay Cash. Usługa pozwala na przesyłanie pieniędzy między użytkownikami Apple za pomocą iMessage.

Dostępna jest na razie tylko dla systemów w wersji beta, czyli iOS 11.2 oraz watchOS 4.2. Drugą większą limitacją jest jej dostępność tylko dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych. W procesie konfiguracji musimy wyspowiadać się np. z numeru SSN – Social Security Number (numeru ubezpieczenia społecznego).

Początkowo byłem głęboko przekonany, że Apple Pay Cash będzie dostępny szybko dla wszystkich użytkowników Apple. Interfejs użytkownika jest przedtłumaczony. Jednak patrząc na sposób weryfikacji użytkownika za pomocą właśnie numeru SSN, moje zdanie zasadniczo się zmienia. Nie bardzo wiem w jaki sposób było by to weryfikowalne np. w Polsce. Dostęp do bazy PESEL, z tego co wiem, nie jest tak prosty jak właśnie do bazy SSN w USA.

Interesujący jest fakt, że Apple, pozwalając na przesyłanie pieniędzy miedzy użytkownikami, również je przechowuje na wirtualnej karcie do czasu ich wydania przez użytkownika. A zatem, w jednym momencie staje się, jeśli nawet nie bankiem, to jednym z większych operatorów kart płatniczych na świecie.

Oficjalnie Apple Pay Cash do użytkowników trafi wraz z iOS 11.2. Na poniższych filmie możecie zobaczyć jak to działa w praktyce.

4

Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
whiskybjendrekDawidHamak Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Hamak
Gość
Hamak

Czy do Apple Pay w Polsce potrzebna jest najnowsza przyszła wersja IOS 11.2? Czy nie i wystarczy nawet iOS 9 i wtedy betatesterzy nie zobaczą w betach, że Apple Pay wchodzi niebawem do Polski?

Dawid
Gość
Dawid

Apple Pay nie ma w Polsce.
Nie zostało zapowiedziane.
Nie ma terminu. Nie ma żadnych informacji.

jendrek
Gość
jendrek

To wbrew pozorom nie jest takie złe. … dla wszelakich portali. Kolejny temat po amazonie, siri, apple pay, o którym będzie można pisać, że wg plotek już za tydzień będzie u nas.

whiskyb
Gość
whiskyb

W USA wymagany prawnie jest amerykanski pesel. W Polsce możliwe, że prawo nie wymaga peselu do takich czynności.