iMagazine

Notcho – pozbądź się uszu z iPhone’a X

10/11/2017, 11:56 · · · 5

Nie wszystkim podoba się „notch” w iPhone’ie X – wycięcie w ekranie, w którym schowana jest kamera TrueDepth, która odpowiada między innymi za Face ID. Notcho pomoże Wam go ukryć.

Zasada działania programu jest banalnie prosta – dostarczamy mu zdjęcia, które chcemy użyć jako tło SpringBoarda, a program sam go odpowiednio wycina i zaokrągla rogi, zostawiając czarną przestrzeń na górze, aby za jej pomocą schować „notch”. Odpowiednio spreparowane zdjęcie zapisywane jest do Photos / Zdjęć, gdzie możemy go następnie ustawić jako nasze tło. Program dodatkowo zawiera kilka teł, które możemy wykorzystać.

Szczerze mówiąc, trochę dziwię się, że to przeszło przez App Review, szczególnie biorąc pod uwagę najnowszy HIG dla X-a, więc pobierajcie póki jest.

Notcho – iOS – za darmo


Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dodaj komentarz

MiL napisał(a):

Co to za rozwiązanie jeżeli po odpaleniu pierwszej aplikacji znów widać ten daszek.

Krzyhu napisał(a):

I Apple to zaakceptowało? To jak jawne przyznanie się do tego, że dali ciała…

Domen napisał(a):

To ja z innej strony… nie rozumiem klienta który kupi iPhone X i zainstaluje taką aplikację. Po co?

Wiem, wiem za chwilę posypią się argumenty, że nie kupuje się iPhone X dla „uszu”.
Dla FaceID też zresztą nie.
A jak już się ewentualnie kupi to koniecznie trzeba go schować w jakieś kuloodporne etui coby się żadna ryska nie pojawiła :)

A już w ogóle to jest 100 innych powodów aby nie kupować X a i tak dupę ściska i każdy chce go mieć.

whiskyb napisał(a):

Ponieważ ładnie wygląda bez notcha.

Ja choć X nie mam i kupuje nowy jak mój 6S będzie miał 4 lata, czyli za dwa(chyba ze zniszcze to wczesniej) bo procesor nie jest wolniejszy niz ten w 7, to dopiero teraz 6S zacząłem nosić w obudowie, tej smart case z baterią od iPhone 7.

Mój 6S po dwóch dniach był po obdzierany na każdym rogu, a wydałem na niego tyle ile X kosztuje. Za bardzo generalizujesz, dużo osób się aż tak o stanie telefonu nie przejmuje, tak jak i ja tym jak bardzo męcze silnik i zawieszenie w samochodach którymi jeżdżę. Dla niektórych to po prostu zabawki.

Błażej G. napisał(a):

Pozazdrościć bo mój 6 po 2,5 roku tak laguje i się wiesza, że muszę go wymienić bo używanie jest katorgą. Pewnie wezmę iP8 jako następcę.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK