iMagazine

Nowy raport o różnorodności w Apple

10/11/2017, 11:39 · · · 4

Apple wydało właśnie swój doroczny raport na temat różnorodności. To zestawienie mające pokazać tolerancyjność firmy i angażowanie osób różnych płci, religii, kultur. Tym razem raport dopełnia filmik ukazujący różnorodność w firmie.

Pierwszy raport na temat różnorodności w Apple został zaprezentowany w 2014 roku. Od tego czasu liczba kobiet zatrudnianych przez firmę wzrosła o 2%, choć wciąż przeważają mężczyźni (68%), a 46% zatrudnionych nie jest białych. Cały raport można przejrzeć na dedykowanej stronie Apple. Firma tytułuje ją słowem Open, czyli otwartość. Taki też jest filmik promujący raport. Film naprawdę pokazuje różnorodność firmy, ukazuje kobiety w ciąży, wierzących z różnych wyznań czy osoby niepełnosprawne. Na dedykowanej podstronie znajdziemy też przejrzyste wykresy i szereg informacji.

Film jest dobrze zrobiony i osobiście uważam, że to pozytywne, że firma ukazuje tą różnorodność. Jednocześnie jest to moim zdaniem zrobione bez nadęcia i politycznej poprawności. Nie ma też próby jakiejkolwiek indoktrynacji. Różni ludzie, jednak firma.

źródłoApple Diversity

4

Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
LukCzuandig89ArtekPatagon Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Patagon
Gość
Patagon

„Film jest dobrze zrobiony i osobiście uważam, że to pozytywne, że firma ukazuje tą różnorodność. Jednocześnie jest to moim zdaniem zrobione bez nadęcia i politycznej poprawności.”
Wskazana poprawność stylistyczna.

Artek
Gość
Artek

Generalnie bym się nie czepiał ale pod wpisem o tej tematyce musze, choćby w ramach „świadomości społecznej”
Obecnie w publikacjach mówi się raczej o osobach z niepełnosprawnością(a nie niepełnosprawnych) podkreśla to fakt że niepełnosprawność to tylko „cecha” która najczęściej nie ma wpływu na to jakim się jest człowiekiem podobnie jak np osoby z cukrzycą itd

andig89
Gość
andig89

Cóż… żyjemy w świecie, gdzie nic nadzwyczajnego jest czymś nadzwyczajnym 😟.

LukCzu
Gość