iMagazine

Nowy raport o różnorodności w Apple

10/11/2017, 11:39 · · · 4

Apple wydało właśnie swój doroczny raport na temat różnorodności. To zestawienie mające pokazać tolerancyjność firmy i angażowanie osób różnych płci, religii, kultur. Tym razem raport dopełnia filmik ukazujący różnorodność w firmie.

Pierwszy raport na temat różnorodności w Apple został zaprezentowany w 2014 roku. Od tego czasu liczba kobiet zatrudnianych przez firmę wzrosła o 2%, choć wciąż przeważają mężczyźni (68%), a 46% zatrudnionych nie jest białych. Cały raport można przejrzeć na dedykowanej stronie Apple. Firma tytułuje ją słowem Open, czyli otwartość. Taki też jest filmik promujący raport. Film naprawdę pokazuje różnorodność firmy, ukazuje kobiety w ciąży, wierzących z różnych wyznań czy osoby niepełnosprawne. Na dedykowanej podstronie znajdziemy też przejrzyste wykresy i szereg informacji.

Film jest dobrze zrobiony i osobiście uważam, że to pozytywne, że firma ukazuje tą różnorodność. Jednocześnie jest to moim zdaniem zrobione bez nadęcia i politycznej poprawności. Nie ma też próby jakiejkolwiek indoktrynacji. Różni ludzie, jednak firma.

źródłoApple Diversity


Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

Dodaj komentarz

Patagon napisał(a):

„Film jest dobrze zrobiony i osobiście uważam, że to pozytywne, że firma ukazuje tą różnorodność. Jednocześnie jest to moim zdaniem zrobione bez nadęcia i politycznej poprawności.”
Wskazana poprawność stylistyczna.

Artek napisał(a):

Generalnie bym się nie czepiał ale pod wpisem o tej tematyce musze, choćby w ramach „świadomości społecznej”
Obecnie w publikacjach mówi się raczej o osobach z niepełnosprawnością(a nie niepełnosprawnych) podkreśla to fakt że niepełnosprawność to tylko „cecha” która najczęściej nie ma wpływu na to jakim się jest człowiekiem podobnie jak np osoby z cukrzycą itd

andig89 napisał(a):

Cóż… żyjemy w świecie, gdzie nic nadzwyczajnego jest czymś nadzwyczajnym 😟.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK