iMagazine

HBO GO bez abonamentu już u naszych sąsiadów

14/11/2017, 12:11 · · · 4

Jest duża szansa, że już wkrótce HBO GO będzie w Polsce dostępny bez konieczności wiązania się długoterminową umową z operatorem. Nowa strategia HBO została wdrożona już w innych krajach Europy Wschodniej. Posiadacze Apple TV też powinni mieć powody do zadowolenia.

W Rumunii, Czechach, Słowacji oraz na Węgrzech z HBO GO można już korzystać bez umowy z operatorem, tak jak z Netflixa. Ceny są dostosowane do lokalnych rynków, najtaniej jest w Rumunii, gdzie dostęp kosztuje 19,99 lei, czyli 18 złotych. W pozostałych krajach jest to ok 30 złotych – na Słowacji 6,99 euro, w Czechach 199 koron, a na Węgrzech 1990 forintów. Na taką ofertę w Polsce prawdopodobnie jeszcze trochę trzeba będzie poczekać. Domyślam się, że wynika to po części ze zobowiązań HBO Polska względem partnerów. U nas i tak dostępność usługi do tej pory była dość duża, poza ofertą u operatorów kablowych i satelitarnych, można skorzystać z oferty operatorów mobilnych.

HBO GO ma jednak być bezpośrednim konkurentem Netflixa w całej Europie. Dlatego niezależna subskrypcja HBO GO w Polsce to kwestia czasu. Ważne jest to, że HBO nie planuje wprowadzać na nasz rynek drugiej marki tak jak zrobiło to w Stanach Zjednoczonych. Tam HBO GO to nadal oferta u operatorów telewizyjnych, natomiast konkurentem Netflixa jest HBO NOW. Usługa wystartowała w kwietniu 2015 roku. Promowanie kolejnej marki własnej to jednak dodatkowe koszty, zwłaszcza gdy pozycja HBO GO jest już w dużym stopniu wyrobiona.

Co ważne wszystko wskazuje na to, że wkrótce pojawi się również aplikacja HBO GO na tvOS. Zapowiedź taka pojawiła się na Węgrzech, a przynajmniej w tej chwili wersje na region CEE są takie same. Byłoby to spore ułatwienie. Miejmy nadzieje, że przy okazji stabilność innych wersji również zostanie poprawiona.

Osobiście z HBO GO mam jeden problem – jakościowy. Niestety materiały w większości prezentują się słabiej niż w kanałach HD, a i te pozostawiają wiele do życzenia na satelicie. Szkoda, bo oferta jest świetna.

4

Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
someonePiotrek StokłosaPbazyl Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
bazyl
Gość

Są możliwości niewiązania się długotrwałą umową. Opcją najprostszą jest wyklikanie tego w Play. Abonament HBO razem z GO kosztuje około 30 złotych. Problemem jest jednak fakt, że jakość aplikacji HBO GO jest dramatyczna i niepoważna. Wiesza się, myli ścieżki, czasem wymaga restartu telewizora. Tak – telewizora, bo jedyną opcją – poza komputerem – na korzystanie z HBO GO w naszym kraju jest aplikacja na telewizorze. AppleTV w naszym regionie ma ją zablokowaną. Nie ma jej też na żadną z konsol. A sama jakość produktu – w porównaniu do konkurencji – pozostawia bardzo wiele do życzenia.

P
Gość
P

Najlepiej (nie znaczy, że dobrze) to działa z aplikacji pod iOS przez Airplay na AppleTV. Wersja przeglądarkowa jest beznadziejna (Silverlight!), w Safari na nowym macOS już w ogóle nie chce działać.

Piotrek Stokłosa
Gość

Oj bardzo by mnie cieszyła apka na Apple tv, gdzy nie uzywam HBO GO tylko ze wzgledu na aplikacje mobilne, ktore sa ponizej jakiejkolwiek krytyki

someone
Gość
someone

Czy możliwe jest oglądanie przez stronę? Tak jak Netflixa.