iMagazine

Startuje GymKit

16/11/2017, 15:52 · · · 1

GymKit zapowiedziany na wrześniowej konferencji Apple właśnie zaczyna być wdrażany. Pierwsze urządzenia do ćwiczeń pojawiły się właśnie w Australii. Wkrótce w siłowniach na całym świecie pojawi się sprzęt kompatybilny z Apple Watch.

Dzięki GymKit urządzenia do ćwiczeń dostępne na siłowniach mogą łatwo przekazywać dane do Apple Watch. Za sprawą NFC nawiązywana jest komunikacja na przykład między bieżnią, a naszym zegarkiem. Dzięki temu smartwatch doskonale wie jakie ćwiczenia wykonywaliśmy i z jakim skutkiem. To pozwoli na jeszcze dokładniejsze monitorowanie własnego treningu i stylu życia.

Na przestrzeni trzech lat od premiery Apple Watch zyskał mnóstwo opcji sportowych z których mogą korzystać zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Urządzenie właściwie ewoluowało ze stylowego geekowskiego gadżetu do narzędzia, które pozwala w pełni kontrolować tryb życia. GymKit jest tutaj kolejnym elementem tej układanki.

Z GymKit mają wkrótce korzystać maszyny takich firm jak TechnoGym, Life Fitness, Matrix, StairMaster czy Schwinn. Oczywiście dostępność będzie zależna od regionu. Zapewne z biegiem czasu sprzęty te będą się upowszechniać w kolejnych centrach fitness na całym świecie.

źródło9to5mac


Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

Dodaj komentarz

whiskyb napisał(a):

Dla mnie wciąż nie jest to nic więcej niż gadżet.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK