iMagazine

Aplikacja HBO GO na Apple TV już dostępna – na razie w czeskim App Store

17/11/2017, 09:08 · · · 15

Zgodnie z zapowiedziami, jest nowa aplikacja HBO GO, która prezentuje się znacznie lepiej od swojej poprzedniczki. Co ważne dostępna jest także na Apple TV. Niestety jest jeden szkopuł, aplikacji nie pobierzemy z polskiego AppStore. Jednak niecierpliwi mogą zacząć z niej korzystać już dziś.

HBO GO prawdopodobnie jeszcze w tym roku będzie dostępne w Polsce bez konieczności wiązania się umową z operatorem. Usługa działać będzie na zasadzie takiej jak Netflix, czy ShowMax. Wszyscy zainteresowani będą mogli przez pierwszy miesiąc korzystać z usługi za darmo, później co miesiąc nasza karta będzie obciążana kwotą najprawdopodobniej 29,99 PLN. Usługa w takiej formie wystartowała właśnie w Czechach, na Słowacji, Węgrzech oraz Rumunii. Wszystkie te kraje należą do HBO CEE wspólnie z Polską i do tej pory korzystały z tej samej aplikacji i nic pod tym względem się nie zmienia. Jedynie czas, w którym nowe wersje trafiają do konkretnych sklepów jest inny.

W czeskim AppStore właśnie pojawiła się aplikacja HBO GO w wersji 5.0. Aplikacja jest przejrzystsza od poprzedniej, szybsza. Nowością jest także opcja Picture-in-Picture. Co najważniejsze dostępna jest nie tylko w wersji na iPhone’a i iPada, ale też na Apple TV. Dzięki temu oglądanie seriali i filmów z HBO dla użytkowników sprzętu Apple będzie jeszcze łatwiejsze i przyjemniejsze.

Niestety na razie nie pobierzemy jej z polskiego AppStore i nie wiadomo, kiedy się pojawi. Raczej dopiero wtedy, gdy w Polsce będzie można skorzystać z usługi w wersji bez umowy z operatorem. O tym, że aplikacja nie jest w pełni gotowa na nasz rynek świadczą też pewne braki w tłumaczeniu. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by już dziś z niej korzystać bez większych problemów. Oczywiście do korzystania w tej chwili musimy posiadać aktywną usługę HBO GO u operatora telekomunikacyjnego lub z oferty kablówki/telewizji satelitarnej.

To co jeszcze musimy zrobić to posiadać konto w czeskim AppStore. Jeśli go nie mamy, to należy wylogować się ze swojego konta, zmienić sklep w aplikacji AppStore na iPhonie, iPadzie, Apple TV. Założyć konto w czeskim sklepie, a następnie pobrać aplikacje. Niestety na chwile obecną nie da się aplikacji aktywować, co psuje szyki. Na razie więc zamiast oglądania seriali pozostaje opcja sprawdzenia jak się prezentuje. Musimy uzbroić się jeszcze w cierpliwość.

Dziękuje Maćkowi Nowakowskiemu, który przetestował ten sposób i wykonał screeny z wersji na iPada oraz Apple TV.

15

Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

15
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
11 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
quirisPiotr MaciejBeyoquiris11Maciej Nowakowski Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
men
Gość
men

na apple tv 3 gen też będzie ta apka ?

Maciej Nowakowski
Editor

Podejrzewam, że niestety nie, bo to jest dystrybuowane via App Store.

men
Gość
men

słabo bo atv 3gen ma jeszcze spory potencjał a już go nie wspierają

quiris11
Gość

Udało mi się aktywować czeską aplikację HBO GO z użyciem polskiego konta zarówna na iOS, jak i na Apple TV. Aplikacja Apple TV działa rewelacyjnie :) Wreszcie będę mógł spakować do piwnicy złom Samsung Blu-Ray, który służył mi do uruchamiania jedynie aplikacji HBO GO.

quiris11
Gość

Trochę tak pochwaliłem wczoraj na wyrost. Są dwa problemy: 1) Napisy są kobylaste na Apple TV i nie ma żadnej konfiguracji do tego, żeby je zmniejszyć 2) nie zapamiętuje wyłączenia napisów i przy uruchomieniu nowego seansu trzeba ręcznie wyłączać (jeśli jest taka potrzeba) i też nie ma opcji do ustawiania domyślnego zachowania. Powyższych problemów nie ma ta sama aplikacja zainstalowana na iOS.

Maciej Nowakowski
Editor

W jaki sposób ją aktywowałeś na ATV? U mnie na hbogo.pl/activate zwraca komunikat, że „wpisany kod nie znaleziony”.

quiris
Gość

Bo musisz to zrobić na stronie hbogo.cz/activate. Po załadowaniu strony, dajesz w Safari prawy klawisz myszy w centralnym punkcie strony i „Skontroluj element”. W okienku Inspektora WWW musisz zamienić w elemencie iframe dwa parametry l=CES oraz cou=CZE na odpowiednio l=POL i cou=POL, zatwierdzasz zmiany enterem, strona się przeładowuje i dalej już powinnieneś dać sobie radę ;)

quiris
Gość

Temat już nieaktualny. Od dziś aplikacja na AppleTV jest oficjalnie dostępna w polskim Appstore. Aktywacja też już działa przez polską stronę http://hbogo.pl/activate :)

Piotr Maciej
Gość

Możesz napisać jak aktywowałeś czeska aplikacje zmieniam region na Czechy ale to nic nie daje

quiris11
Gość

1) Pytasz o Apple TV , czy o iOS?
2) Aplikacje masz już zainstalowaną, czy dopiero próbujesz instalować?

Piotr Maciej
Gość

o apple tv mam jeszcze ipada i iphona jak cos

quiris11
Gość

A pytanie drugie?

Piotr Maciej
Gość

Próbuje instalować tylko nic mi nie wyszukuje

Beyo
Gość
Beyo

Rly? Rychlo w czas…pare lat za USA..a to niby jedna firma…..ale jak bedzie na ATV działać tak jak gdzie indziej to ….

quiris
Gość

29 listopada uruchomili nowe HBO GO w kolejny krajach Europy: Bułgaria, Słowenia, Chorwacja, Serbia, Czarnogóra, Macedonia i Bośnia i Hercegowina: http://advanced-television.com/2017/11/29/hbo-go-expands-european-presence/

BTW. Uruchomili już przetłumaczone polskie Centrum Pomocy do nowego HBO GO: https://helpcenter.hbogo.eu/pl/

Aplikacja na iOS i AppleTV praktycznie już nie posiada nieprzetłumaczonych na polski elementów interfejsu (wcześniej raziła zwłaszcza sekcja Kids).

Podsumowując myślę, że premiera nowego modelu HBO GO w Polsce jest już tuż za rogiem.