iMagazine

Z wizytą w fabryce Fibaro – dużo zdjęć!

17/11/2017, 22:52 · · · 10

Wczoraj miałem przyjemność wraz z innymi dziennikarzami zwiedzić fabrykę Fibaro, czyli polskiej firmy produkującej elementy automatyki domowej, w tym tej zgodnej z Apple HomeKit. Na pewno ich znacie, bo firma ma już swoją renomę choć może nie jest ona tak wielka jak w niektórych krajach arabskich, gdzie to synonim automatyki domowej – często pada tam pytanie „Jakiej firmy masz Fibaro”.

Może się to wydawać niespodziewane w dzisiejszych czasach, ale Fibaro jest firmą Polską od A do Z. Czyli zarówno rozwój jak i produkcja są w Polsce w Poznaniu. Projekt urządzenia zaczyna się od designu – prezes to zatwierdza i dopiero trafia do inżynierow którzy dopasowują środek – jak w Apple :).

Ja sam nie dawałem wiary, że tak zaawansowana i duża produkcja odbywa się u nas w kraju, ale zobaczyłem, a w galerii możecie zobaczyć Wy, że to prawda. Jedyny element sprowadzany z zagranicy to czyste płytki drukowane. Cała reszta, czyli instalacja układów scalonych, składanie urządzenia, testowanie go i pakowanie odbywa się w Poznaniu. I potem jest sprzedawane do 110 krajów na świecie. Nawet plastikowe obudowy i papierowe opakowania są wytwarzane przez podwykonawców w Polsce, a najcześciej też w Poznaniu.

Co ciekawe każda sztuka produktu która wychodzi z Fibaro jest testowa, każda, nie wyrywkowo. Dzięki temu firma ma bardzo małe problemy z serwisem.

Jeśli macie jakieś pytanie to możecie je śmiało zadać w komentarzach, a teraz zapraszam do galerii.


Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala

Dodaj komentarz

Grzegorz Stępień napisał(a):

Norbi, jaki masz fajny telefon! ;-) Bardzo fotogeniczny jest TEN iPhone! ;-)

Grzegorz Stępień napisał(a):

…a fabryka Fibaro naprawdę robi wrażenie. Super.

Norbert Cała napisał(a):

I telefon i fabryka świetne

Paweł napisał(a):

Miło się patrzy na to, jak nie tylko dościgamy, ale również prześcigamy światową czołówkę. Poza tym przez te sensory w wytłoczkach mam ochotę na jajecznicę ;p

Radek napisał(a):

Właśnie jestem w trakcie rozbudowy mojego zestawu fibaro, masz może jakieś rabaty na ich urządzenia? 😏

Piotr Tel napisał(a):

Fiabro to fajne ale jednak gadżety.
Jak ktoś chce prawdziwy smart home to muszą być kable i stabilne protokoły.
Ja mam grenton.pl i działa rewelacyjnie.

Norbert Cała napisał(a):

HomeKit jest bardzo stabilny. Kable były dobrym wyborem .. były

Jaś napisał(a):

Kable – Były?? Bo…? Zapewniają pewność i wysokie bezpieczeństwo systemu?
A co się z tym wiąże domu i jego mieszkańców!
A wiemy jakie podatności były, są i będą, kiedy stosuje się (nie tylko w „inteligentnym domu”) łączność bezprzewodową
Wi-Fi (np. problem KRACK)
Bluetooth (np. problem BlueBorn)
…i jeszcze taki drobiazg… kiedy stosujemy system złożony z urządzeń komunikujący się w sposób bezprzewodowy to… każde urządzenie to kolejny, kolejny… nadajnik, który niezależnie od mocy nie ma korzystnego wpływu na nasze zdrowie oraz przyczynia się do zaśmiecania eteru.

matipl napisał(a):

Przecież jest Z-Wave.

Cezary napisał(a):

A co z centralka mi? Czy tez są produkowane w Poznaniu bo nie widać ich na żadnym zdjęciu? Problem z Fibaro jest taki że posiadają aktywatory pracujące w protokole szyfrowanym z-wave plus natomiast serce systemu czyli centralka działa na starym układzie ZW 300 czyli bez szyfrowania transmisji. Nie rozumiem takiego podejścia do sprzedaży. Konkurencja taka jak Vera wydała już 3 centralkę obsługująca z-wave plus!!! Jestem instalatorem Fibaro ale nie polecę centralki która nie wspiera szyfrowania natomiast aktywatory już tak.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK