iMagazine

Z wizytą w fabryce Fibaro – dużo zdjęć!

17/11/2017, 22:52 · · · 10

Wczoraj miałem przyjemność wraz z innymi dziennikarzami zwiedzić fabrykę Fibaro, czyli polskiej firmy produkującej elementy automatyki domowej, w tym tej zgodnej z Apple HomeKit. Na pewno ich znacie, bo firma ma już swoją renomę choć może nie jest ona tak wielka jak w niektórych krajach arabskich, gdzie to synonim automatyki domowej – często pada tam pytanie „Jakiej firmy masz Fibaro”.

Może się to wydawać niespodziewane w dzisiejszych czasach, ale Fibaro jest firmą Polską od A do Z. Czyli zarówno rozwój jak i produkcja są w Polsce w Poznaniu. Projekt urządzenia zaczyna się od designu – prezes to zatwierdza i dopiero trafia do inżynierow którzy dopasowują środek – jak w Apple :).

Ja sam nie dawałem wiary, że tak zaawansowana i duża produkcja odbywa się u nas w kraju, ale zobaczyłem, a w galerii możecie zobaczyć Wy, że to prawda. Jedyny element sprowadzany z zagranicy to czyste płytki drukowane. Cała reszta, czyli instalacja układów scalonych, składanie urządzenia, testowanie go i pakowanie odbywa się w Poznaniu. I potem jest sprzedawane do 110 krajów na świecie. Nawet plastikowe obudowy i papierowe opakowania są wytwarzane przez podwykonawców w Polsce, a najcześciej też w Poznaniu.

Co ciekawe każda sztuka produktu która wychodzi z Fibaro jest testowa, każda, nie wyrywkowo. Dzięki temu firma ma bardzo małe problemy z serwisem.

Jeśli macie jakieś pytanie to możecie je śmiało zadać w komentarzach, a teraz zapraszam do galerii.

10

Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala

10
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
CezarymatiplJaśPiotr TelRadek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Grzegorz Stępień
Gość

Norbi, jaki masz fajny telefon! ;-) Bardzo fotogeniczny jest TEN iPhone! ;-)

Grzegorz Stępień
Gość

…a fabryka Fibaro naprawdę robi wrażenie. Super.

Paweł
Gość
Paweł

Miło się patrzy na to, jak nie tylko dościgamy, ale również prześcigamy światową czołówkę. Poza tym przez te sensory w wytłoczkach mam ochotę na jajecznicę ;p

Radek
Gość
Radek

Właśnie jestem w trakcie rozbudowy mojego zestawu fibaro, masz może jakieś rabaty na ich urządzenia? 😏

Piotr Tel
Gość
Piotr Tel

Fiabro to fajne ale jednak gadżety.
Jak ktoś chce prawdziwy smart home to muszą być kable i stabilne protokoły.
Ja mam grenton.pl i działa rewelacyjnie.

matipl
Gość
matipl

Przecież jest Z-Wave.

Cezary
Gość
Cezary

A co z centralka mi? Czy tez są produkowane w Poznaniu bo nie widać ich na żadnym zdjęciu? Problem z Fibaro jest taki że posiadają aktywatory pracujące w protokole szyfrowanym z-wave plus natomiast serce systemu czyli centralka działa na starym układzie ZW 300 czyli bez szyfrowania transmisji. Nie rozumiem takiego podejścia do sprzedaży. Konkurencja taka jak Vera wydała już 3 centralkę obsługująca z-wave plus!!! Jestem instalatorem Fibaro ale nie polecę centralki która nie wspiera szyfrowania natomiast aktywatory już tak.