iMagazine

„Szybkie ładowanie” indukcyjne w iPhone X

20/11/2017, 23:08 · · · 8

Apple odkryło, że istnieje coś takiego jak ładowanie indukcyjne. Wszyscy posiadacze iPhone 8 i X ochoczo podchwycili temat, jako jeden z tych przełomowych…dobra koniec złośliwości.

Ładowanie indukcyjne jest świetne i zazdrościłem go Androidom. Odkąd mam X, zacząłem poszukiwać ładowarki indukcyjnej, aby nie musieć używać kabla. Znalazłem kilka, ale większość ładowała 5W. Nawet te mocniejsze ładowały…5W. Dopiero potem wczytałem się, że Apple na początku iOS11 ograniczył możliwość szybszego ładowania swoich nowości.

Odblokował je w przedostatniej becie iOS11.2. Teoretycznie w opisie bety było napisane, że odblokowuje szybkie ładowanie dla ładowarek Belkina oraz Mophie.

Jak się okazuje nie tylko. Sprawdzałem dwie inne 10W i wszystko działa. Ładują od teraz z mocą ok 7,5-8W.

Prawda jest taka, że jest niewielka różnica w czasie ładowania 5W (realne 4,5W) vs 10W (realne 7,5W) – nadal jest to bardzo wolno. Jeśli ładujemy nasz telefon w nocy, to nie ma specjalnej różnicy, ale w ciągu dnia niestety nic nie zastąpi ładowania tradycyjnego, przy pomocy kabla, nawet używając podstawowej ładowarki.

W każdym razie, po aktualizacji ładowanie indukcyjnie już nie trwa wieczności…tylko trochę krócej.


Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii, dobrej kuchni, swojej żony oraz synów - Franka i Leona. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


Dodaj komentarz

Sportpoz napisał(a):

Zamiast się cieszyć to narzeka…

Tt napisał(a):

Skoro kiepskie rozwiązanie

iD4Ru73K napisał(a):

Apple ogarnie ten temat za jakies 5 lat, u nich wszystko trwa wolniej, niż u innych…

Ozyrys napisał(a):

znalazłem ładowarkę która działa szybko i nie jest to jakiś chińczyk… magic disk 4 nilkiina

WojciechB napisał(a):

Byłem sceptycznie nastawiony do potrzeby ładowania indukcyjnego, ale praktyka pokazała, że byłem w błędzie – możliwość odkładania telefonu na ładowarkę, gdy siedzę przy biurku, sprawia, że mogę zapomnieć o ładowaniu – nie podłączam kabelka „w dni robocze”. Może jak ktoś jest cały czas w ruchu, to z tego nie skorzysta. Ciekawostka taka, że ładowarka 12W zasilająca ładowarkę indukcyjną pobiera 8W, a podłączona bezpośrednio do 8+ bierze 9. Przy indukcji jakaś 1/3 idzie w powietrze, ale przy kabelku spodziewałem się więcej… (OK, mierzę smart-plugiem więc dokładność słaba). Zamówiłem sobie miernik mocy na usb, to zmierzę to lepiej…

bobiko napisał(a):

Heh, Mam w SGS7 indukcjne ładowanie ale jakoś nie nabyłem odpowiedniego docka z uwagi na tempo ładowania oraz koszty tego akcesorium.

Marek napisał(a):

Po 2$ u Chińczyka kupisz 😉 AlliExpres przejrzyj

Mr. X napisał(a):

Z czymś takim spalisz pół chaty

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK