Mastodon
Zdjęcie okładkowe wpisu iMag IoT 4/2017

iMag IoT 4/2017

Norbert Cała
norbertcala
4
Dodane: 6 lat temu

Jeśli rozejrzymy się po naszym domu lub biurze, to praktycznie nie znajdziemy sprzętów, których nie można podpiąć do internetu. Zupełnie serio, da się już do internetu podpiąć nawet widelec. W końcu można więc powiedzieć, że IoT zawitał pod strzechy.

Akcesoria do tworzenia automatyzacji w domu są coraz tańsze, coraz bardziej powszechnie dostępne i prostsze w instalacji. Nie trzeba być już geekiem lub inżynierem, aby za pomocą technologii uprościć sobie życie. Ostatni rok to też ogromny wysyp produktów wspierających Applowy protokół dla smart domu czyli HomeKit.

W specjalnym numerze iMagazine, który właśnie czytacie, zebraliśmy najciekawsze urządzenia, które pojawiły się w ostatnim roku. Myślę, że wiele z nich będzie idealnymi prezentami przed zbliżającym się sezonem prezentowym.

Miłej lektury!


 

pobierz

Kliknij aby pobrać najnowsze wydanie iMagazine. Zapisz się do naszego newslettera - co miesiąc dostaniesz link do pobrania najnowszego numeru.

Zachęcamy wszystkich użytkowników iPadów i iPhonów do pobrania naszej aplikacji z App Store. Użytkowników Androida zapraszamy do Google Play Store.

Norbert Cała

Jedno słowo - Geek.

norbertcala
Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 4

No niestety, przeczytałem kilka stron i stwierdzam, że mocno brakuje przygotowania merytorycznego. Stwierdzenie, że Fibaro wchodziło na hermetyczny rynek i że potrzebny był instalator wtedy to żart. Insteon ze swoimi produktami wszedł na rynek 5 lat wcześniej. I to i tak nie był początek automatyki domowej w wersji „zrób to sam”. Już w latach 80 ludzie korzystali z protokołu X10, żeby samemu ustawiać timery na włącznikach świateł itp. I nie potrzebowali do tego instalatora.

Rozumiem, że to ładnie brzmi we wstępie artykułu, ale po prostu nie ma żadnego odbicia w rzeczywistości.

Mówimy o szarym zwykłym człowieku, który kupuje coś z półki w Media Markt i instaluje. Jasne, że zawsze znajda się pasjonaci, którzy zrobią coś samemu