iMagazine

iMag IoT 4/2017

22/11/2017, 22:40 · · · 4

Jeśli rozejrzymy się po naszym domu lub biurze, to praktycznie nie znajdziemy sprzętów, których nie można podpiąć do internetu. Zupełnie serio, da się już do internetu podpiąć nawet widelec. W końcu można więc powiedzieć, że IoT zawitał pod strzechy.

Akcesoria do tworzenia automatyzacji w domu są coraz tańsze, coraz bardziej powszechnie dostępne i prostsze w instalacji. Nie trzeba być już geekiem lub inżynierem, aby za pomocą technologii uprościć sobie życie. Ostatni rok to też ogromny wysyp produktów wspierających Applowy protokół dla smart domu czyli HomeKit.

W specjalnym numerze iMagazine, który właśnie czytacie, zebraliśmy najciekawsze urządzenia, które pojawiły się w ostatnim roku. Myślę, że wiele z nich będzie idealnymi prezentami przed zbliżającym się sezonem prezentowym.

Miłej lektury!


 

Pobierz aplikację z App Store

pobierz

Jeśli chcesz pobrać najnowsze wydanie iMagazine, to zapisz się do naszego newslettera, w którym dostaniesz link do niego.

Zachęcamy wszystkich użytkowników iPadów do pobrania naszej aplikacji z App Store.


Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala

Dodaj komentarz

miner napisał(a):

Artykuł o rozwiązaniach z Ikei to ktoś pisał chyba dwa miesiące temu – taki jest nieaktualny…

Norbert Cała napisał(a):

Jest już aktualny – dzięki za zwrócenie uwagi

sharleyp napisał(a):

No niestety, przeczytałem kilka stron i stwierdzam, że mocno brakuje przygotowania merytorycznego. Stwierdzenie, że Fibaro wchodziło na hermetyczny rynek i że potrzebny był instalator wtedy to żart. Insteon ze swoimi produktami wszedł na rynek 5 lat wcześniej. I to i tak nie był początek automatyki domowej w wersji „zrób to sam”. Już w latach 80 ludzie korzystali z protokołu X10, żeby samemu ustawiać timery na włącznikach świateł itp. I nie potrzebowali do tego instalatora.

Rozumiem, że to ładnie brzmi we wstępie artykułu, ale po prostu nie ma żadnego odbicia w rzeczywistości.

Norbert Cała napisał(a):

Mówimy o szarym zwykłym człowieku, który kupuje coś z półki w Media Markt i instaluje. Jasne, że zawsze znajda się pasjonaci, którzy zrobią coś samemu