iMagazine

Eleven Sports w 4K w ofercie Orange

24/11/2017, 13:59 · · · 2

Ten tydzień na rynku telewizyjnym przejdzie do historii. Najpierw nc+ transmituje mecz w 4K jako pierwsza w kraju, później dodaje swoją ofertę do player+ i uwalnia od długoterminowej umowy. Wreszcie dziś Orange zapowiada start kanału Eleven Sports w 4K i dodaje do swoich dekoderów Netflixa.

Dopiero co mieliśmy start transmisji 4K w Canal+, a już wiemy, że tych spotkań w telewizji będzie jeszcze więcej. Kanał Eleven Sports 1 będzie nadawał w rozdzielczości 4K i transmitował w ten sposób wybrane spotkania hiszpańskiej LaLiga oraz niemieckiej Bundesligi. Jednym z pierwszych spotkań w ultrawysokiej rozdzielczości będzie El Clasico, czyli starcie Realu Madryt z Barceloną.

Kanał ten będzie dostępny w pakietach Bogatym i Maksymalnym w ramach Orange TV. Jednocześnie operator informuje, że przez pierwsze pół roku Eleven Sports w 4K będzie dostępny przez pół roku na wyłączność, właśnie w Orange. Przy czym ta wyłączność w komunikacie prasowym ograniczona jest do technologii IPTV i telewizji kablowych. Bardzo prawdopodobne, że kanał pojawi się więc także na satelicie.

Drugą ważną informacją jest wprowadzenie serwisu Netflix do dekoderów Orange. W tym również treści w 4K. Przy czym, przynajmniej na razie, abonenci Orange nie mogą liczyć na jakieś specjalne traktowanie. Dodatkowych promocji na Netflixa brak. Atutem tej oferty będzie w przyszłości możliwość podpięcia opłaty za serwis pod rachunek u operatora.

Zaczyna się dziać. Im więcej 4K tym lepiej. Na razie to są początki.


Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

Dodaj komentarz

Maciej Wilczura napisał(a):

Mogliby na elevensports.pl zrobić chociaż fullHD. Bo na większym TV to 720p bije po oczach.

Beyo napisał(a):

Czyli z dużej chmury mały deszcz. Poczekam chyba aż Sky wejdzie

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK