iMagazine

Netflix nie jest konkurencją dla nc+

27/11/2017, 12:40 · · · 3

Paweł Okopień, po długiej rozmowie z Jackiem Balickim…

Jacek Balicki stwierdził, że nc+ nie ma zamiaru konkurować z Netflixem. Wynika to z różnej oferty platformy zarówno w sieci, jak i na satelicie. Według niego to oferta uzupełniająca, co potwierdzają też wewnętrzne badania. Użytkownicy nc+ dokupując Netflixa, nie rezygnują z niej na rzecz amerykańskiego serwisu. To, że dla operatorów telewizyjnych Netflix nie jest traktowany jak bezpośrednia konkurencja dowodzi też najnowsza oferta Orange. Tam właśnie Netflix został wprowadzony do dekodera obok standardowych pakietów telewizyjnych. Niewykluczone, że podobne partnerstwa Netflix nawiąże również z innymi operatorami.

Właśnie to zrobiłem. Zrezygnowałem z nc+ i przesiadłem się w całości na iTunes + Netflix. Po ponad trzech latach nie żałuję decyzji, a C+ na player.pl kompletnie mnie nie interesuje.


Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dodaj komentarz

Artur napisał(a):

Bo nie oglądasz sportu. Jeżeli oglądasz to nie bardzo masz wyjście i musisz korzystać z tworów typu nc+ czy cyfrowy polsat. Sęk w tym, że telewizja tradycyjna istnieje tylko dzięki sportowi. Gdyby nie to, nikt by tego nie oglądał. Dopóki prawa telewizyjne będą dla sportu najważniejsze, tak długo telewizja w formie dekoderów będzie istnieć. NBA, NHL, MLB, NFL np. mają swoje League Pass w internecie (w wersji PL około 500-700 zł rocznie za ligę), ale w wersji amerykańskiej to wydmuszka. Nie po to telewizje płacą 9 miliardów dolarów za prawa TV do NBA, żeby Amerykanin kupił sobie LP i oglądał przez internet. W Europie na LP pokazują wszystko, ale w USA jakieś ochłapy. Porównywanie Netflixa i nc+ nie ma żadnego sensu, bo model biznesowy, przeznaczenie i klient są zupełnie inni. Ja mam NC+ i Cyfrowy Polsat do sportu, a Netflix to seriali i filmów. Netflix oglądam cztery razy częściej, ale sport tylko na satelitarnych jest dostępny. To są zupełnie inne produkty i jakiekolwiek porównywanie tego świadczy po prostu o braku zrozumienia dla tematu. Lidze Mistrzów, Ekstraklasie i innym nie opłaca się robić produktu do internetu, bo nie ściągną z rynku takich pieniędzy, jak z praw telewizyjnych.

Jendrek napisał(a):

A ja zrezygnowałem z netflixa na rzecz C+. I czego to niby dowodzi?

s napisał(a):

haha, dokładnie :)

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK