iMagazine

Jony Ive powraca do swojej głównej roli

11/12/2017, 13:59 · · · 2

Mówiło się, że Jony Ive w niedalekiej przyszłości może całkowicie opuścić szeregi Apple. Na razie nic takiego się nie dzieje. Co więcej Jony Ive powraca do bezpośredniej kontroli nad zespołem projektantów. Oby to oznaczało pojawienie się kolejnych dobrze zaprojektowanych urządzeń w następnych latach.

Jony Ive powraca do zarządzania zespołem projektantów po dwóch latach przerwy. Przez ten czas za zespół odpowiadali Richard Howarth i Alan Dye. Ive tylko nadzorował te prace, ale nie brał udziału w codziennej pracy. W tym czasie Chief Design Officer w Apple skupiał się na zmianach w wyglądzie sklepów Apple oraz projekcie Apple Park, czyli nowej siedziby firmy. Teraz gdy prace nad nią zostały ukończone Ive może powrócić do swoich wiodących obowiązków.

Trudno jest stwierdzić jak duży wpływ miał Ive lub nie miał na powstające produkty. Być może to właśnie jego nieobecność sprawiła, że iPhone 7 i 8 to powielanie konstrukcji iPhone’a 6 i 6s. Prawdopodobnie nikt nie odważył się w tym czasie na jakieś większe eksperymenty. Jednocześnie sam Ive też nie wydaje się być w tej kwestii ryzykantem. W mojej opinii to postać Steve’a Jobsa dodawała mu skrzydeł, przy obecnym zarządzie raczej ostrożnie ewoluują już sprawdzone koncepcje. Najbardziej awangardowym projektem po 2011 roku jest Mac Pro, który z różnych przyczyni nie przetrwał stosunkowo krótkiej próby czasu i w przyszłym roku powinien doczekać się zupełnie nowego wyglądu. Największym osiągnięciem Johna Ive’a w ostatnich latach jest natomiast przejęcie pieczy nad wyglądem oprogramowania i projekt iOS 7.

Powrót Ive’a do swoich głównych obowiązków wydaje się być doskonałą wiadomością. W ciągu kolejnych 2-3 lat powinniśmy zyskać odpowiedź na pytanie, czy Ive wraz z Apple są w stanie zaoferować kolejne świetnie przemyślane produkty od A do Z. Może się jednak okazać, że Johny Ive się artystycznie wypalił. O czym zresztą też już się sporo mówiło, miał wrócić na dłużej do Wielkiej Brytanii.

Czekamy na nowe. Na razie nadal nie ma iMac Pro w sprzedaży, data premiery HomePoda też nie jest bliżej określona.


Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

Dodaj komentarz

rybak17 napisał(a):

Mam nadzieje że poprawi MacBooki Pro :D

usiak napisał(a):

Przez ostatnie 3 lata Apple to przede wszystkim emoji i nowe kolory. A więc bardzo oczekiwany powrót, mam nadzieję, że przełoży się to na znaczące efekty.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK