iMagazine

Wemo Bridge – #HomeKit dla automatyki Belkina

08/01/2018, 21:27 · · · 3

Belkin to dziwna firma. Kilka lat temu debiutowali z tanią automatyką sterowaną z iPhone’a i w sumie mieli bardzo dobrą pozycje na rynku. Pojawiło się kilka fajnych produktów jak smart gniazdka, sensory ruchu, żarówki. 

Rynek się jednak zmieniał, a Belkin długo nie odświeżał produktów 1 i konkurencja im odjechała. Szczególnie, jeśli chodzi o wsparcie dla HomeKit. Firma obiecywała, że takie nadejdzie, ale bez konkretów. Aż do dziś, kiedy to pojawił się nowy produkt Wemo Bridge. Po wpięciu go do naszej sieci domowej za pomocą kabla Ethernet, uzyskujemy wsparcie HomeKit dla większości produktów z lini WeMo 2 – Wemo Switch, Wemo Insight, Wemo Light Switch, Wemo Mini, Wemo Dimmer oraz Wemo Motion. Jeśli macie sporo takich produktów w domu, to warto się zainteresować Wemo Bridge — kosztuje tylko 40$ i można go kupić na Amazonie – wysyłka od 12 stycznia. Wemo Bridge łączy się z naszą siecią będąc mostkiem między HomeKit, a samymi urządzeniami. To pewna proteza jaką możecie sami zrobić za pomocą HomeBridge.

Obie drogi są dobre, ale Wemo Bridge na pewno będzie prostsze w instalacji – wystarczy go podpiąć i ewentualnie zainstalować nową appkę. Jedno jest pewne — to jest rok HomeKit.

  1. jednocześnie znikając z Polski
  2. Celowo czasem piszę Wemo, a czasem WeMo, bo sam Belkin nie może się zdecydować i używa raz tej, a raz tej pisowni.

Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala

Dodaj komentarz

LukCzu napisał(a):

Świetnie byłoby gdyby Nest wypuścił aktualizację dla HomeKit do swoich termostatów, ale Alphabet pewnie mu nigdy nie pozwoli.

Norbert Cała napisał(a):

W sumie nie ma sensu, z HomeBridge działa super

LukCzu napisał(a):

Wolę ominąć takie protezy. Wybiorę coś natywnie wspierającego HomeKit.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK