iMagazine

Speedometer 2.0 – „nowoczesny” benchmark do testowania responsywności aplikacji webowych

16/01/2018, 11:18 · · · 1

W 2014 zespół WebKit w Apple wypuścił Speedometer 1.0 do testowania responsywności aplikacji webowych, ale internet zmienił się od tamtego czasu…

Przez ostatni rok, inżynierowie pracujący nad WebKitem i Chromium, wspólnie pracowali nad nowszą wersją Speedometer i 2.0 powinien lepiej odzwierciedlać narzędzia wykorzystywane obecnie.

Więcej informacji technicznych na ten temat znajdziecie tutaj, a sam benchmark dostępny jest tutaj.

P.S. Powyższe wyniki pochodzą z iPhone’a X i MacBooka Pro (late 2016).


Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dodaj komentarz

andig89 napisał(a):

Serwer mają słabiutki. Musiałem kilka razy włączać test, żeby pobrały się wszystkie dane testowe. Co do samego testu – Safari i Chrome wypadają najlepiej, Opera i FF podobnie, ale o około 10p. mniej od tych pierwszych. Najciekawsze jednak jest to, że nowe wersja FF wydaje się działać znacznie szybciej od Chrome. Może jest tu kwestia wspierania jakiś standardów, ale co jak co FF góruje tutaj. Już w szczególności do Safari.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK