iMagazine

Sandisk

Usługa TomTom on-street parking dostępna dla Łodzi i Warszawy

09/02/2018, 14:10 · · · 1

W San Francisco ponoć 70% ruchu w centrum miasta to samochody krążące w poszukiwaniu miejsc parkingowych. Sytuację mają poprawić autonomiczne samochody, IoT w ramach Smart City, czy wreszcie samochodów car-to-car. Rozwiązanie problemu znalezienia miejsca parkingowego proponuje także TomTom, którego technologia już teraz ma działać w Łodzi i Warszawie.

TomTom On-street Parking to usługa, która została udostępniona po raz pierwszy pod koniec 2016 roku dla 25 europejskich miast. W ostatnich dniach została ona poszerzona o wsparcie dla kolejnych w tym także Łodzi i Warszawy. Łącznie wspieranych jest już 100 miast w Europie.

Usługę On-Street Parking TomTom udostępnia swoim partnerom, dlatego znajdziemy ją na przykład w niektórych samochodach. Usługa wskazuje miejsca, gdzie możemy zaparkować oraz lokalizacje, w których są one bezpłatne. Oszczędzamy więc czas i pieniądze. Dzięki On-street parking co prawda nie zostanie nam zaproponowane konkretne miejsce parkingowe, ale na podstawie analizy danych będziemy wiedzieć, jak ciężko zaparkować w pobliżu w aktualnym momencie.

Brzmi jak science-fiction, ale z drugiej strony już od dłuższego czasu świetnie działają systemy monitorowania ruchu drogowego w mapach. Na podobnej analizie danych działa również usługa On-street Parking. Sam jestem ciekaw, jak to rozwiązanie wypada w praktyce. Jeśli rzeczywiście jest w stanie wskazać nam, gdzie w pobliżu naszego miejsca docelowego będzie nam najłatwiej zaparkować i najlepiej bez dodatkowych opłat, to będzie świetnie. Na razie usługa jest mocno ograniczona terytorialnie i zależna od posiadanej nawigacji w samochodzie. TomTom nie udostępnia jej w swoich aplikacjach, a jedynie w rozwiązaniach dla partnerów.

1

Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Mariusz Jurczyk Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mariusz Jurczyk
Gość

A dokładnie to w jakich app można znaleźć tą usługę?