iMagazine

Sonos przywitał Apple HomePod nietypową playlistą

10/02/2018, 12:00 · · · 2

W piątek zadebiutował HomePod. Z tej okazji konkurencja postanowiła hucznie go przywitać. Sonos na swoim twitterze opublikował imprezową playlistę z serwisu Spotify. Lista utworów jest też swoistym przesłaniem do Apple.

Obecnie w mediach społecznościowych wiele firm stawia na real-time marketing, czyli reagowanie na to, co dzieje się aktualnie na świecie, w popkulturze i wiązanie tego ze swoją marką. W ten sposób do premiery HomePoda podszedł też Sonos. Oto tweet i ta zabawna lista utworów:

Szkoda, że Apple wciąż nie potrafi sobie dobrze poradzić ze współczesną komunikacją PR i marketingową. Szczególnie firmie brakuje działań lokalnych.


Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

Dodaj komentarz

ichief napisał(a):

Nie wiem dlaczego Panowie redaktorzy tudzież felietoniści łączą produkt apple tylko i wyłącznie ze słuchaniem muzyki, przecież to tylko odpowiedz na to co już mają inni – Amazon – skoro mamy Siri zrobimy podobnie tylko z lepszym dźwiękiem – a to tylko asystent, wysyłający wiadomości, dostarczający informacji, sterujący urządzeniami w domu, etc.

Łukasz napisał(a):

Ano dlatego, że samo apple mówi o nim ‚music first’. Dlatego.