HomePod może uszkodzić olejowane drewniane podłoża
Większość produktów Apple ma swoje mniejsze lub większe afery. Niekiedy są one prawdziwe, innym razem bardziej naciągane i wywoływane dla “klików”. Nowa afera nie ominęła również głośnika HomePod, który właśnie trafił do sprzedaży. I tym razem, choć problem nie występuje masowo, jest prawdziwa.
Jak prezentuje na zdjęciach serwis Wirecutter, głośnik może zostawiać białe kręgi na drewnianych podłożach. Nie do końca wiadomo czym są one spowodowane, ale prawdopodobnie chemiczną reakcją silikonowej podstawki z olejowanym drewnem. Odbarwienia powstają podobno bardzo szybko, można je zauważyć już w 20 minut po postawieniu głośnika.
Apple’s HomePod sounds excellent, but its can feel limited next to other smart speakers—Oh, and also it leaves white rings on wood surfaces. https://t.co/7UhQDmKnYK pic.twitter.com/rQJQoLAGzM
— Wirecutter (@wirecutter) February 14, 2018
Apple przyznało w rozmowie z Wirecutter, że to możliwe i inni użytkownicy zgłaszali takie same problemy. Na Twitterze kilka osób wrzucało zdjęcia z podobnymi uszkodzeniami. Występują one tylko na niektórych olejowanych drewnianych podłożach. 1 Można je usunąć, według Apple, stosując zalecaną przez producenta drewna metodę olejowania. Większość podłoży jest bezpieczna i nie zostanie uszkodzona przez głośnik. Warto więc swoje podłoże przetestować przed umieszczeniem na nim na stałe HomePoda.
Internet oczywiście już ma swoje, sprawdzone przez Apple przy innych produktach, sposoby na uniknięcie problemów.
Fixed the HomePod “white ring” situation. @tim_cook @pschiller @cue pic.twitter.com/bktpyjuoKJ
— ᶰᵒᵗ Jony Ive (@JonyIveParody) February 14, 2018
- Olejowane drewno ogólnie bywa kłopotliwe i często się przebarwia przy kontakcie z różnymi materiałami. ↩
Komentarze: 7
Mam podobne od ceramicznej doniczki :-) Po jakims czasie kolor wraca.
Doniczka nie jest od Apple :P
Proponuję znaleźć docelowe miejsce i nie przestawiać. A jeżeli już niechcący głośnik przestawimy, to przynajmniej będzie znak dokąd go odstawić z powrotem ;-)
Ciekawa logika… A może na etapie projektowania i doboru materiałów, a później testów gotowego urządzenia trzeba też było sprawdzić jego interakcję i oddziaływanie nie tylko na nasze uszy, ale też otoczenie? Przecież wiemy ile czasu zajęło im stworzenie tego dzieła, ile raz był zapowiadany, a premiera przesuwana.
A skąd mam mieć pewność teraz, że na skutek jego reakcji z olejowanym naturalnym drewnem nie wydzielają się jakieś niebezpieczne dla zdrowia substancje?
Kurcze nie wymagam takiej jakości od wspomnianej doniczki, ale apple mogło się bardziej postarać. Tym mocniej utwierdzam się w przekonaniu jak pośpiesznie był on przygotowywany, jak bardzo jest niedopracowany, niekompletny i niesprawdzony.
Zgadzam się z @Łukasz, a do tego część użytkowników ma bezwartościową podstawkę, bo nie może przejść przez etap pierwszej konfiguracji :/
No niestety. W Google o tym pomyśleli i Home Max ma sylikonową podstawkę z wbudowanym magnesem. Można ją przyczepić do dolnej lub bocznej części obudowy głośnika w zależności od tego, jak się go ustawi.
Czyli to nie jest wielka filozofia, żeby dobrze zaprojektować.
Woodgate!!
Cork coasters