iMagazine

HomePod może uszkodzić olejowane drewniane podłoża

14/02/2018, 21:54 · · · 7

Większość produktów Apple ma swoje mniejsze lub większe afery. Niekiedy są one prawdziwe, innym razem bardziej naciągane i wywoływane dla „klików”. Nowa afera nie ominęła również głośnika HomePod, który właśnie trafił do sprzedaży. I tym razem, choć problem nie występuje masowo, jest prawdziwa. 

Jak prezentuje na zdjęciach serwis Wirecutter, głośnik może zostawiać białe kręgi na drewnianych podłożach. Nie do końca wiadomo czym są one spowodowane, ale prawdopodobnie chemiczną reakcją silikonowej podstawki z olejowanym drewnem. Odbarwienia powstają podobno bardzo szybko, można je zauważyć już w 20 minut po postawieniu głośnika.

Apple przyznało w rozmowie z Wirecutter, że to możliwe i inni użytkownicy zgłaszali takie same problemy. Na Twitterze kilka osób wrzucało zdjęcia z podobnymi uszkodzeniami. Występują one tylko na niektórych olejowanych drewnianych podłożach. 1 Można je usunąć, według Apple, stosując zalecaną przez producenta drewna metodę olejowania. Większość podłoży jest bezpieczna i nie zostanie uszkodzona przez głośnik.  Warto więc swoje podłoże przetestować przed umieszczeniem na nim na stałe HomePoda.

Internet oczywiście już ma swoje, sprawdzone przez Apple przy innych produktach, sposoby na uniknięcie problemów.

  1. Olejowane drewno ogólnie bywa kłopotliwe i często się przebarwia przy kontakcie z różnymi materiałami.

źródłowww.macrumors.com


Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala

Dodaj komentarz

Rafu napisał(a):

Mam podobne od ceramicznej doniczki :-) Po jakims czasie kolor wraca.
Doniczka nie jest od Apple :P

tompiotrowski napisał(a):

Proponuję znaleźć docelowe miejsce i nie przestawiać. A jeżeli już niechcący głośnik przestawimy, to przynajmniej będzie znak dokąd go odstawić z powrotem ;-)

Łukasz napisał(a):

Ciekawa logika… A może na etapie projektowania i doboru materiałów, a później testów gotowego urządzenia trzeba też było sprawdzić jego interakcję i oddziaływanie nie tylko na nasze uszy, ale też otoczenie? Przecież wiemy ile czasu zajęło im stworzenie tego dzieła, ile raz był zapowiadany, a premiera przesuwana.
A skąd mam mieć pewność teraz, że na skutek jego reakcji z olejowanym naturalnym drewnem nie wydzielają się jakieś niebezpieczne dla zdrowia substancje?
Kurcze nie wymagam takiej jakości od wspomnianej doniczki, ale apple mogło się bardziej postarać. Tym mocniej utwierdzam się w przekonaniu jak pośpiesznie był on przygotowywany, jak bardzo jest niedopracowany, niekompletny i niesprawdzony.

matipl napisał(a):

Zgadzam się z @Łukasz, a do tego część użytkowników ma bezwartościową podstawkę, bo nie może przejść przez etap pierwszej konfiguracji :/

sharleyP napisał(a):

No niestety. W Google o tym pomyśleli i Home Max ma sylikonową podstawkę z wbudowanym magnesem. Można ją przyczepić do dolnej lub bocznej części obudowy głośnika w zależności od tego, jak się go ustawi.

Czyli to nie jest wielka filozofia, żeby dobrze zaprojektować.

Heaverq napisał(a):

Woodgate!!

ichief napisał(a):

Cork coasters

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK