iMagazine

HomePod może uszkodzić olejowane drewniane podłoża

14/02/2018, 21:54 · · · 7

Większość produktów Apple ma swoje mniejsze lub większe afery. Niekiedy są one prawdziwe, innym razem bardziej naciągane i wywoływane dla „klików”. Nowa afera nie ominęła również głośnika HomePod, który właśnie trafił do sprzedaży. I tym razem, choć problem nie występuje masowo, jest prawdziwa. 

Jak prezentuje na zdjęciach serwis Wirecutter, głośnik może zostawiać białe kręgi na drewnianych podłożach. Nie do końca wiadomo czym są one spowodowane, ale prawdopodobnie chemiczną reakcją silikonowej podstawki z olejowanym drewnem. Odbarwienia powstają podobno bardzo szybko, można je zauważyć już w 20 minut po postawieniu głośnika.

Apple przyznało w rozmowie z Wirecutter, że to możliwe i inni użytkownicy zgłaszali takie same problemy. Na Twitterze kilka osób wrzucało zdjęcia z podobnymi uszkodzeniami. Występują one tylko na niektórych olejowanych drewnianych podłożach. 1 Można je usunąć, według Apple, stosując zalecaną przez producenta drewna metodę olejowania. Większość podłoży jest bezpieczna i nie zostanie uszkodzona przez głośnik.  Warto więc swoje podłoże przetestować przed umieszczeniem na nim na stałe HomePoda.

Internet oczywiście już ma swoje, sprawdzone przez Apple przy innych produktach, sposoby na uniknięcie problemów.

  1. Olejowane drewno ogólnie bywa kłopotliwe i często się przebarwia przy kontakcie z różnymi materiałami.

źródłowww.macrumors.com

7

Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala

7
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
ichiefHeaverqsharleyPmatiplŁukasz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rafu
Gość
Rafu

Mam podobne od ceramicznej doniczki :-) Po jakims czasie kolor wraca.
Doniczka nie jest od Apple :P

tompiotrowski
Gość

Proponuję znaleźć docelowe miejsce i nie przestawiać. A jeżeli już niechcący głośnik przestawimy, to przynajmniej będzie znak dokąd go odstawić z powrotem ;-)

Łukasz
Gość
Łukasz

Ciekawa logika… A może na etapie projektowania i doboru materiałów, a później testów gotowego urządzenia trzeba też było sprawdzić jego interakcję i oddziaływanie nie tylko na nasze uszy, ale też otoczenie? Przecież wiemy ile czasu zajęło im stworzenie tego dzieła, ile raz był zapowiadany, a premiera przesuwana.
A skąd mam mieć pewność teraz, że na skutek jego reakcji z olejowanym naturalnym drewnem nie wydzielają się jakieś niebezpieczne dla zdrowia substancje?
Kurcze nie wymagam takiej jakości od wspomnianej doniczki, ale apple mogło się bardziej postarać. Tym mocniej utwierdzam się w przekonaniu jak pośpiesznie był on przygotowywany, jak bardzo jest niedopracowany, niekompletny i niesprawdzony.

matipl
Gość
matipl

Zgadzam się z @Łukasz, a do tego część użytkowników ma bezwartościową podstawkę, bo nie może przejść przez etap pierwszej konfiguracji :/

sharleyP
Gość
sharleyP

No niestety. W Google o tym pomyśleli i Home Max ma sylikonową podstawkę z wbudowanym magnesem. Można ją przyczepić do dolnej lub bocznej części obudowy głośnika w zależności od tego, jak się go ustawi.

Czyli to nie jest wielka filozofia, żeby dobrze zaprojektować.

Heaverq
Gość
Heaverq

Woodgate!!

ichief
Gość
ichief

Cork coasters