iMagazine

Google Voice Assistant zacznie mówić po Polsku w tym roku

15/02/2018, 15:03 · · · 13

To może być news roku już na początku roku. Vladim Makarenko, dziennikarz Gazety Wyborczej, opublikował Tweeta z mapą rozwoju Google Voice Assistant, na której Polska jest zaznaczona na niebiesko, co oznacza wsparcie dla naszego języka w roku 2018.

Google Voice Assistant to bezpośrednia konkurencja dla Applowego Siri, a wsparcie języka polskiego powoduje, że w końcu będziemy mogli w naszym kraju swobodnie skorzystać z dobrodziejstw głosowych asystentów. To zaś zupełnie zmieni np. komfort używania automatyki domowej.

Zostaje tylko zapytać: „Hej, Siri”?

13

Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala

13
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
10 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
ArekHarryArtekŁukasz RNorbert Cała Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jack
Gość

Ktoś musiał zacząć, teraz mam nadzieję, że Siri podąży tą drogą.

iD4Ru73K
Gość
iD4Ru73K

Nie podąży, bo Google ma 90% udziału w polskim rynku, a jak dorzucimy do tego inną elektronikę np. komputer to okazuje się, że Apple ledwo łapie się na błąd statystyczny. Nie ma Apple Pay, nie ma Siri i innych usług. Nie ma i nie będzie. Polska nigdy nie była i nie będzie rynkiem zbytu dla Apple.

Harry
Gość
Harry

A ja mam nadzieje, że polscy producenci Smart Home np. grenton.pl też podążą za googlem.

asdy
Gość
asdy

Polacy w siedzibie Google w USA i w Polsce od miesięcy nad tym pracują. Teraz czekamy na Apple!

Artek
Gość
Artek

Przecież Siri działa po polsku „hej Siri ” to typowo polski wołacz i działa :D
A tak na poważnie nie wpadałbym w panikę mogą dodać Polski Google Asystent ale ograniczyć jego funkcjonalność „pożyjom uwidim” (przepraszam wszystkich absolwentów filologii rosyjskiej za tak prymitywny zapis)
A tak na poważnie rynek Apple w Polsce rośnie coraz więcej ludzi ma iPhone’y a to że zazwyczaj nie są to najnowsze generacje to już zupełnie inna kwestia….
Z drugiej strony należy zadać sobie kluczowe pytanie ile razy w życiu będąc osobą pełnosprawną wzrokowo miałeś ochotę podyktować siri wiadomość którą chcesz napisać? bo ma to chyba funkcjonalne uzasadnienie tylko podczas jazdy samochodem gotowania itd…..
Naprawdę dzisiaj większość osób zna któryś z języków obsługiwanych przez siri na tyle żeby poprosić o sprawdzenie pogody czy dodanie jakiegoś wydarzenia do kalendarza nie dramatyzujmy…….