iMagazine

Te dane o Apple robią wrażenie – firma jest największym producentem zegarków i zgarnia 51% przychodów z rynku smartfonów

15/02/2018, 20:17 · · · 3

Z punktu biznesowego to co robi Apple jest godne podziwu, każde kolejne wyniki finansowe robią wrażenie i wzbudzają zazdrość u konkurentów. Wielu oddałoby dużo, aby mieć firmę tak dużą jak choćby część Apple. Ostatnie podsumowania robią niesamowite wrażenie – przychody Apple z zegarków są większe niż wszystkich szwajcarskich producentów, natomiast iPhone odpowiada za ponad połowę przychodów ze sprzedaży smartfonów na świecie.

Apple nie informuje oficjalnie jak dużo sprzedaje Apple Watch’y na bazie wyników finansowych oraz danych od analityków można już pokusić się o dalsze zestawienia. Tak jak zrobił to amerykański Business Insider. Według tych szacunków Apple sprzedało w ostatnim kwartale 2017 roku  8 milionów zegarków, tymczasem wszystkie firmy szwajcarskie produkujące zegarki w tym czasie sprzedały 6,8 miliona sztuk. To zestawienie dużo mówi o wielkości Apple, o popularności Apple Watch, jednocześnie trzeba pamiętać o tym, że porównywane są dwa zupełnie inne produkty. Niesamowite jest to, że trudno mówić o jakimś wielkim wizerunkowym sukcesie Apple Watch, to nie jest produkt na miarę iPoda, czy iPhone’a, a jednak w swojej kategorii jest niekwestionowanym liderem, mającym też wpływ na przemysł zegarkowy istniejący prawie od pięciuset lat.

Inne informacje, które robią wrażenie pochodzą od Strategy Analytics, według których przychody Apple ze sprzedaży iPhone’ów w ostatnim kwartale 2017 roku wyniosły 61,4 miliarda dolarów. Natomiast cały rynek smartfonów wart był 120,2 miliarda dolarów. Oznacza to, że Apple zgarnęło 51% „pieniędzy z rynku”. Drugi Samsung raptem 15,7%, a trzeci Huawei 7%. Wszyscy pozostali producenci to niewiele ponad ¼ przychodów.

Apple ma wiele za uszami, o współczesnych produktach trudno powiedzieć, że są innowacyjne. Biznesowo to co robi firma jest istnym majstersztykiem.

3

Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
JendrekPaweł Okopieńbyszop Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
byszop
Użytkownik
byszop

„Według tych szacunków Apple sprzedało w ostatnim kwartale 2017 roku zegarki o łącznej wartości 8 milionów dolarów” – tu raczej chodzi nie o wartość, tylko liczbę sprzedanych zegarków, czyli 8 milionów sztuk.

Jendrek
Gość
Jendrek

„Ostatnie podsumowania robią niesamowite wrażenie – przychody Apple z zegarków są większe niż wszystkich szwajcarskich producentów” – czy owy fragment nie jest napisany z rozpędu gdzie pomyliłeś ilość sprzedanych sztuk z przychodami? Bo potwierdzenia tego faktu nie widzę w tekście.