iMagazine

Koniec Twittera dla Mac

18/02/2018, 16:04 · · · 1

Twitter wczoraj ogłosił koniec wsparcia dla swojej aplikacji dla macOS – nie jest dostępna w Mac App Store od wczoraj i przestaną ją wspierać za 30 dni.

Firma jednocześnie zachęca, aby korzystać z wersji webowej, aby mieć „full experience”.

Wiele lat temu, Loren Brichter stworzył Tweetie dla iPhoneOS i OS X. Ten programista miał ogromny wpływ na UI w obu OS-ach Apple’a – to on jako pierwszy wymyślił „pull-to-refresh” – i kiedyś cieszyłem się, że Twitter zdecydował się go „kupić”, razem z Tweetie.

Wierzyłem, że Twitter przejął najlepsze programy na świecie do obsługi tej sieci społecznościowej i po tym kroku będzie je ulepszał i rozwijał, a ich przyszłość jest zapewniona. Niestety, jak wszyscy wiemy, tak się nie stało. Niedługo potem, Twitter zaczął popełniać największe błędy w swojej historii, m.in. tworząc ograniczone API dla deweloperów trzecich, żeby zabić aplikacje trzecie i zmusić wszystkich do korzystania z ich programów. Dzisiaj je zaczynają zabijać i jestem przekonany, że wkrótce zakręcą też kurek dla swojego API, a my pożegnamy się z Twitterrific i Tweetbotem.

A jak pożegnamy się z nimi, to ja pożegnam się z Twitterem.

Od lewej: Twitter, Tweetbot, Twitterrific

Dopóki to się nie stanie, to zachęcam wszystkich do zainteresowania się Twitterrific dla Mac [App Store] i Tweetbotem dla Mac [App Store] – oba programy ciut inaczej podchodzą do tematu i mają swoje plusy i minusy, a im więcej osób będzie z nich korzystać, tym trudniej będzie Twitterowi je zabić.

1

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
tomoman (@tomoman) Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
tomoman (@tomoman)
Gość

mam te same odczucia do Nokii i likwidacji Withings. Korpo polityka pogrzebała już niejeden fajny pomysł.