iMagazine

Stacje rowerów miejskich udostępnione w Apple Maps

12/03/2018, 19:50 · · · 2

Wiosna tuż, tuż i wie to także Apple. Właśnie na mapach Apple pojawiły się stacje rowerów miejskich w 175 miastach na świecie. W tym także znalazły się polskie miasta. Funkcja zdecydowanie przyda się, szczególnie w obcych miastach. Niestety w Polsce mapy Apple, nadal są funkcjonalnie ograniczone.

Wpisując w Apple Maps „Bike sharing” wyświetlą nam się stacje rowerów. Lokalnie będą to nazwy różnych systemów na przykład „Łódzki Rower Publiczny”, „Wrocławski Rower Miejski”, czy „Veturilo – Warszawski Rower Publiczny”. Dzięki dodaniu tego typu punktów POI można sobie zaplanować trasę z wypożyczonym rowerem, czy po prostu zlokalizować, gdzie znajduje się najbliższa stacja.

Niestety Apple wciąż traktuje Polskę po macoszemu i ogranicza funkcjonalność iOS. W systemie nie ma funkcji w pobliżu, która umożliwiłaby wygodne znalezienie miejsc z danej kategorii w najbliższej okolicy 1. Szkoda, ponieważ baza punktów POI z różnych kategorii jest całkiem bogata i zdecydowanie sprawiłoby, to że korzystanie z map Apple byłoby atrakcyjniejsze. Obecnie największym mankamentem map Apple jest słabo rozwinięta baza transportu miejskiego. Jedną z ciekawszych funkcji dodanych w iOS 11 są mapy wewnątrz budynków, takich jak wybrane centra handlowe, czy lotniska.

  1. Funkcja „w pobliżu” w ograniczonym zakresie jest dostępna bezpośrednio z poziomu aplikacji Mapy, ale to nie jest to samo co „w pobliżu” w iOS.

Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

Dodaj komentarz

Henry napisał(a):

DO Londynu poleacam aplikację Santander Cycle Hire. Podaje nie tylko połóżenie wypożyczalni ale również liczbę wolnych stanowisk i dostępnych rowerów.

2EV napisał(a):

Rowery publiczne

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK