iMagazine

Artyści przygotowali na iMac Pro filmiki dla Apple

15/03/2018, 12:14 · · · 1

Apple zaprosiło sześciu znamienitych współczesnych artystów, by stworzyli klipy ukazujące możliwości najnowszego komputera firmy – iMac Pro. W ten sposób powstało 6 filmików, filmy jak zostały realizowane oraz ich zapowiedź. W ten sposób Apple chce przekonać, że iMac Pro to narzędzie dedykowane twórcom.

Apple zawsze kojarzone było z kreatywnością, artyzmem, w Polsce przez długi czas komputery Mac utożsamiane były wyłącznie z grafikami i osobami z branży kreatywnej. Po sukcesie iPoda i iPhone’a Apple popadło w pewną masowość, a długi brak aktualizacji komputerów Mac Pro, porzucenie Aperture, czy początkowa wersja Final Cut Pro X wyglądały, jakby Apple zapomniało zupełnie o tej branży i także swoim rodowodzie.

Linią Pro, zarówno iPadów, jak i nowym komputerem iMac Pro stara się to zmienić. Teraz przekonuje o tym w filmikach stworzonych przez artystów. W przedwsięzięciu udział wzięli: Erin Sarofsky, Buck, Esteban Diacono, Luigi Honorat, ManvsMachine oraz Michelle Dougherty. Na przykład Erin Sarofsky odpowiadała za powstanie czołówek takich filmów jak Kapitan Ameryka, Ant-Man, czy Strażnicy Galaktyki.

Na YouTube umieszczono tylko część filmów, reszta dostępna jest na stronie Apple poświęconej iMac Pro. Nie są to może, jakieś niezwykle materiały, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że Apple zamierza tą kreatywność wciąż wspierać i promować. Niestety wciąż uważam, że firmie brakuje obecnie mocnych reklam, które dotarłyby z przekazem do nowych osób spoza ekosystemu Apple.

1

Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
1111 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
1111
Gość

brzmi to troce jakbym nie mogl tego zrobic na moim przedpotopowym Mac Pro 2009 12 rdzeni + Geforce 1060 ktory zjada na sniadanko 8 rdzeniowego iMac Pro