iMagazine

Exclusive: HBO GO (niezależne od dostawców TV) w Polsce ma ruszyć w poniedziałek, 26/03/2018

23/03/2018, 16:46 · · · 11

W połowie lutego informowałem, że premiera nowej wersji HBO GO, która nie wymaga posiadania umowy z dostawcą telewizji, np. kablowej lub konta u operatora komórkowego, została przełożona, prawdopodobnie na marzec…

Dzisiaj otrzymałem informację, że kolejnym planowanym terminem wprowadzenia opcji subskrybowania HBO, bez konieczności uzależnienia się od ofert kablowej/satelitarnej, będzie pod koniec marca 2018. To się (oczywiście) może zmienić.

Miło mi dzisiaj poinformować, że usługa ma ruszyć już w najbliższy poniedziałek, dnia 26 marca 2018. W ramach promocji, pierwszy miesiąc będzie darmowy, a cena za każdy kolejny będzie wynosiła 29,90 PLN. Będziemy płacić bezpośrednio do HBO, a więc nie będzie możliwość płacenia za pomocą karty podpiętej do naszego konta w App Store. Będzie to działało na podobnej zasadzie, jak Netflix na początku – zakładamy konto przez WWW, dodajemy tam naszą kartę (jeśli chcemy) i będzie ona obciążana każdego miesiąca. Zakładam, iż oznacza to również, że będziemy mogli w każdej chwili zrezygnować z subskrypcji.

Nie mogę się doczekać! To będzie dla mnie idealny towarzysz dla Netflixa i Amazon Prime.


Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dodaj komentarz

Angelika Borucka napisał(a):

Idealny towarzysz to u mnie Shudder, ale że za miesiąc Westworld to z radością się przytulę do abo na chwilę ♥

O ktos w Polsce używa Shudder

zero napisał(a):

Jedyny plus to tak naprawdę brak umowy. W UPC tez płace 29,99 z umowa na rok. W ramach abonamentu mam dostęp do HBO GO OD i normalne kanały w TV. Powinni obniżyć cenę …

andriej napisał(a):

kolejny zbiór zabijaczy czasu za kasę ;)

widz napisał(a):

coś pięknego! the wire, the sopranos… brawo!

Tomek napisał(a):

Czy naprawdę idealny towarzysz do Netflixa i Amazonu ? Przy tej marnej jakości obrazu i częstym pogorszeniu obrazu w trakcie oglądania HBO wygląda nędznie przy tych dwóch świetnych usługach.
Czy dobrze poinformowany autor tego artykułu jest też dobrze poinformowany w zakresie Prime Video ? Kiedy ruszają oficjalnie w naszym kraju ?

Wojtek Pietrusiewicz napisał(a):

Już obejrzałem kilka odcinków Gry o Tron i nie mam zastrzeżeń do jakości – ani audio, ani wideo.

Tomek napisał(a):

Widocznie albo oglądałeś na komórce/tablecie albo masz niezwykle niskie wymagania. Dźwięk stereo w dzisiejszych czasach powinien być powodem do wstydu dla nadawcy a jakość obrazu zauważalnie gorsza od „żylety” na Netflixie czy Amazonie . Przy np. 60″ oglądanych z bliska HBO GO to jakość przeciętnego 720p. Na malutkich ekranach pewnie będzie ok tylko szkoda marnować potencjał Full HD, którego zalety widzimy przy większych wyświetlaczach oglądanych z odpowiedniej odległości.

Wojtek Pietrusiewicz napisał(a):

58” i dźwięk 5.1. Oglądam z 5 metrów bo tak mam kanapę. Płyta zawsze będzie lepsza – to oczywiste.

Tomek napisał(a):

HBO GO nie nadaje w 5.1 lecz w stereo, proszę sprawdzić u źródła.

Oglądając z takiej odległości rzeczywiście możesz nie dostrzec różnicy, z takiej odległości zalety Full HD są niezauważalne. Wszystko się wyjaśniło. Gdybyś chciał tak dla testów, zgodnie z kalkulatorem odległości https://hdtvpolska.com/kalkulator-odleglosci/ , sprawdzić z odległości 2,5 m obraz Netflixa, Amazona czy HBO GO to na pewno dostrzeżesz różnicę.

Oczywiście płyta zawsze będzie lepsza ale ja nie pisałem o płycie. Netflix przy rozdzielczości 1080p i bitrate np. 7 mb/s wygląda o niebo lepiej niż HBO.

Dex napisał(a):

Niestety, na telewizorze nie działa :(