iMagazine

Asystent Pasa ruchu w Apple Maps teraz dostępny także w Polsce

17/04/2018, 11:30 · · · 3

Mapy Apple stają się coraz atrakcyjniejsze dla rodzimych użytkowników. Wciąż funkcjonalność w Polsce jest mocno ograniczona, ale właśnie zyskaliśmy asystenta pasa ruchu. Funkcja jest teraz też dostępna m.in. u naszych południowych sąsiadów.

Asystent pasa ruchu to przydatna funkcja w trakcie nawigacji samochodowej, ponieważ podpowiada nam, na którym pasie powinniśmy się znaleźć, aby bez problemu dojechać w docelowe miejsce. To szczególne ułatwienie przy wielopasmowych trasach i skomplikowanych skrzyżowaniach. Tę funkcję od lat znajdziemy w wielu płatnych nawigacjach dla iOS, a także w Google Maps. Do Apple Maps została wprowadzona w iOS 11, ale na początku ograniczała się do Stanów Zjednoczonych i Chin. Teraz trafiła do Polski, jednocześnie asystent został też udostępniony dla terytoriów Czech, Węgier, Irlandii i Finlandii. Wcześniej funkcja została udostępniona także dla Australii, Austrii, Belgi, Kanady, Francji, Niemiec, Holandii, Nowej Zelandii, RPA, Szwecji i Szwajcarii.

Ułatwienie to sprawia, że Apple Maps zyskuje na użyteczności, zwłaszcza przy korzystaniu z nich w ramach CarPlay. Wciąż jednak nie mamy dostępu do rozszerzonego wyszukiwania punktów POI, bardzo ograniczone są mapy dla transportu publicznego na świecie, nie możemy też liczyć na mapy wewnątrz portów lotniczych czy centrów handlowych, żadne polskie miasto nie doczekało się też trybu Flyover.

3

Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
BłażejlukczuAsad Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Asad
Gość
Asad

Dajcie znać kiedy będzie warto wywalić Google maps i wrócić do map Apple. Tutaj mowicie o podstawowej funkcjonalności którą dopiero dla nas wprowadzili a Google uruchamia następne bajery jak widok 3D miast. Teraz wprowadzili Kraków.

lukczu
Gość
lukczu

Brakuje też sygnalizacji ograniczeń prędkości.

Błażej
Gość
Błażej

W Google Maps też tego nie ma. Trzeba więc patrzeć na znaki i je… interpretować :>