iMagazine

Apple ogłosiło program wymiany baterii dla MacBooków Pro wyprodukowanych pomiędzy 10/2016, a 10/2017

21/04/2018, 10:52 · · · 16

Apple wczoraj ogłosiło start nowego programu naprawczego dla MacBooków Pro late 2016 (bez Touch Bara). To czy dany MacBook Pro się kwalifikuje czy nie, będzie określna na podstawie jego numeru seryjnego.

Program wymiany baterii

Apple odkryło, że niektóre MacBooki Pro wyprodukowane pomiędzy październikiem 2016 a październikiem 2017 mogą mieć wadliwy element, który powoduje rozszerzanie się baterii. Podkreślają, że nie jest to problem zagrażający bezpieczeństwu.

Aby sprawdzić, czy dany MacBook Pro się kwalifikuje, wystarczy udać się na tę stronę wsparcie Apple i wpisać swój numer seryjny.

Jak znaleźć numer seryjny?

Najłatwiej kliknąć w logo  w górny lewym rogu ekranu i potem górną pozycję About This Mac / O tym Macu.

Pojawi się taki ekran, jak powyżej. Wystarczy kursorem zaznaczyć numer seryjny (ukryty pod czerwonym prostokątem) i wcisnąć ⌘C, aby go skopiować do schowka. Można go potem wkleić na stronie Apple.

Jak przygotować MacBooka Pro do serwisu?

  1. Włączyć FileVault, czyli szyfrowanie dysku, w Preferencjach Systemowych → Bezpieczeństwo. Ten proces chwilę zajmuje, a komputer musi być w tym czasie włączony i podłączony do prądu.
  2. Zrobić backup swoich danych. Osobiście polecam sklonować swój dysk za pomocą Carbon Copy Cloner.

Zakładam, że wymiana baterii, która jest przyklejona do spodu klawiatury, oznaczać będzie wymianę całego top case’a, podobnie jak w przypadku wymiany samej klawiatury. Oznacza to, że dostaniecie nową górną obudowę dolnej części komputera (ta część wokół klawiatury), nową klawiaturę, nową baterię i nowe głośniki. Mogę się mylić, ale biorąc pod uwagę, że to wszystko wymieniają przy samej klawiaturze, to nie sądzę, aby w tym przypadku było inaczej.

16

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki, mechaniczne klawiatury i zwinne samochody.


16
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
EmilWojtek PietrusiewiczMacGregorMac_Gregorbublik Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rodziewicz Robert
Gość

Dzięki Wojtek za informację. Mój MacBook Pro „13 ma baterię do wymiany. Sprawdziłem po numerze seryjnym.

Bati8x
Gość
Bati8x

Jeśli sprzęt się kwalifikuje do, rozumiem darmowej wymiany, to wystarczy że udam się do najbliższego autoryzowanego serwisu?

Rodziewicz Robert
Gość

Ja zadzwoniłem na support i można zabukować datę wymiany.

Michał Urban
Gość

kupiłem laptopa we Wrześniu 2017 roku (wersja 13 cali bez paska touch bar) w coconut battery mam datę produkcji 14.08.2017 i nie kwalifikuje się do wymiany, dziwne

asdy
Gość
asdy

Super ten mój laptop. Aby wymienić baterię muszą wymienić pół kompa – ja sam nie mam szans :/ Kiedyś wymieniałem baterię idąc do sklepu, kupując nową, a cała wymiana była przy pomocy dwóch suwaków i zatrzasków – trwała 10 sek. Trochę tęsknię za tymi czasami.

Michał Urban
Gość

dalej są takie laptopy tyle że są cięższe i grubsze :P

Mac_Gregor
Gość
Mac_Gregor

Tak wyglada sprawa, gdy ktoś pozwala by projektanci nadzorowali inżynierów.
Odwrotna sytuacja tez jest zła, ale obecna jest daleka od ideału – a wszyscy wiemy ze nie tak dawno komputery Apple było dużo bardziej Service Friendly

PTRC
Gość

Czy Apple w ostatnim czasie wyprodukował jakieś laptopy bez wad fabrycznych? ;/

MacGregor
Gość
MacGregor

Niestety, apple od dawna nie wyprodukował komputera (nie tylko laptopa) bez dużych wad fabrycznych

bublik
Gość
bublik

Dlaczego jest MB12 na zdjęciu nagłówkowym do artykułu? Przecież to nie jego dotyczy…

Emil
Gość
Emil

Myślicie ze jest sens oddawać na wymianę jeżeli nie ma żadnych niepokojących objawów? Nie ma opcji ze coś będzie gorzej poskładane niż w fabryce i podczas dłuższego użytkowania da znaki?