Mastodon
Zdjęcie okładkowe wpisu Apple Pay dzięki Boon znów działa w Polsce

Apple Pay dzięki Boon znów działa w Polsce

Norbert Cała
norbertcala
33
Dodane: 6 lat temu

W najbliższych tygodniach w Polsce zacznie działać Apple Pay, potwierdził to sam  Tim Cook. Tymczasem wczoraj wróciła możliwość  korzystania z Apple Pay za pomocą usługi, którą być może pamiętacie, czyli Boon. Przepis jak z niej korzystać znajdziecie na naszych stronach

Boon zaczął w Polsce działać równo dwa lata temu, potem zablokowano możliwość doładowywania tej przedpłaconej karty kartami wydanymi w Polsce i zabawa się skończyła. Teraz taka możliwość znów wróciła. Więc jeśli nie możecie się doczekać oficjalnego Apple Pay to macie znów rozwiązanie. Możliwe, że wielu z Was ciągle ma konto Boon. Boon jest na ten moment prowadzony w Funtach lub w Euro, a po dodaniu prowizji tej usługi i przewalutowania zakupy będą droższe o około 1,5%. Przy drobnych zakupach nie jest to więc wielkie obciążenie.

Otwarcie Boon na polskie karty ma jeszcze drugie dno. Wszystko wskazuje, że wraz z wejściem Apple Pay oficjalnie do Polski, pojawi się też możliwość założenia polskiego konta Boon. Wtedy w zasadzie bez względu na to, w jakim banku konto posiadamy, będziemy mogli cieszyć się płatnościami Apple Pay w Polsce, ponieważ w ramach danego państwa Boon nie pobiera żadnych prowizji, gdy zasila się go kartą debetową.

Norbert Cała

Jedno słowo - Geek.

norbertcala
Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 33

Dla uściślenia, Apple Pay można płacić Polsce już od dość dawna. Darmową angielską debetówkę Lloydsa podpiąłem w drugiej połowie zeszłego roku po przesiadce na iPhone7 i od tego czasu ilekroć jestem w Polsce płacę, ku zdziwieniu sprzedawców, telefonem. Zdziwienie budzi opieszałość polskich banksterów.

‘ku zdziwieniu sprzedawców’, raczej ‘ku znudzeniu, obojętności, etc… sprzedawców’.

Tak samo Boon nie akceptuje doładowania kartą Curve (to brytyjski fintech oferujący kartę, do której podpinamy w aplikacji inne karty bankowe, z których Curve pobiera obciążenie jako pośrednik). Można za to doładować Revoluta z karty Boon przez Apple Pay i jest to najszybszy sposób pozbycia się środków z Boon przed zamknięciem karty Boon. Warunkiem jest jednak saldo Boon minimum £10

Żeby można było płacić przez Apple Pay w sklepie musi być gdzieś naklejona naklejka że obsługuje taką płatność czy poprostu gdy obsługuje zbliżeniowa karty to iPhone już tez można zapłacić ??

Apple Pay działa ze wszystkimi terminalami zbliżeniowymi. Można płacić tak jak kartą zbliżeniową. Ludzie którzy mają karty z banków i krajów gdzie działa Apple Pay płacą w Polsce już od kilku lat.

Jak się pojawił boon to zainstalowałem z UK i płaciłem we Freshu bez problemu. Skończyły się £5 i skończyła się zabawa z Apple Pay. Kilka miesięcy później zainstalowałem z Irlandii, zweryfikowałem konto i mogłem doładować kartą z mBanku. ALE we Freshu już nie działało. Na wydruku było „nie dozwolone”. To samo w kilku innych sklepach. Przestałem używać, zrezygnowałem ponownie z boon.

Próbowałeś płacić w Polsce w innych sklepach? Kilka dni temu założyłem brytyjską kartę Boon z myślą o szybkich płatnościach w fastfoodach czy sklepach na małe kwoty (wtedy można przeboleć przeliczenie i prowizję za płatność poza UK) i w Żabce zadziałała bez problemu, jak zwykła karta zbliżeniowa

Lepiej bulić za przewalutowania niż otworzyć/przenieść konto?

lukczu, w otworzeniu nowego konta kredyt też jest przeszkodą? Chyba sam dla siebie byłbyś przeszkodą.

lukczu, bzdura. Dziś wiele kont prowadzonych jest za zero zł.

Mam konto w mbanku wiele lat. Z kartą. Nigdy nie zaplacilem nawet zlotowki za jakakolwiek operacje na koncie lub karta.

Czy mógłbyś powiedzieć coś więcej o swojej ofercie w mBanku? Pytam bo sam zastanawiam się pomiędzy mBankiem a BZWBK i nie wiem co wybrać. Z tego co widziałem na stronie to mBank oferuje darmowe prowadzenie konta tylko do 29 roku życia.

Z tego artykułu wynika, ze trzeba mieć spełnione odpowiednie warunki tzn. 1000 zł wpływu i ileś transakcji karta. Więc jest to średnio opłacalne.

Z tego wniosek, że bez problemu działa Boon UK, a z Boon z krajów strefy Euro (tych, w których jest Apple Pay) są jakieś problemy w Polsce