iMagazine

HomePod w trybie stereo

30/05/2018, 23:07 · · · 2

iOS 11.4 dla HomePoda przynosi poza wszystkimi innymi nowościami tryb stereo. Jeśli mamy dwa HomePody i oba mają system iOS 11.4, to wchodząc w szczegóły głośnika w HomeKit, pojawi się nam nowa opcja – „Utwórz parę stereo”.

Po wybraniu opcji będziemy mogli wybrać drugiego HomePoda, aby stworzyć z nich zestaw stereo. Pojawi się też możliwość wybrania, który z HomePodów jest lewym, a który prawym głośnikiem. Od tej pory wybierając źródło HomePod lub odtwarzając muzykę bezpośrednio z HomePoda, będą one grały w trybie stereo.

Pierwsze testy wykazują, że nie ma żadnego opóźnienia między głośnikami, oba grają dokładnie to, co powinny grać. HomePod to ciężki głośnik do trybu stereo, bo z zasady gra muzykę całą swoją powierzchnią dookoła, a to utrudnia granie właśnie stereo. Mam jednak wrażenie, że Apple w tym trybie trochę zawęża efekt grania 360 stopni, bo dźwięk rozprzestrzenia się dość kierunkowo, a efekt stereo jest dobrze słyszalny. Na pewno jest też redukowane odtwarzanie niskich tonów. Te w HomePodzie są dość potężne i obawiałem się, że przy dwóch będzie już ich zdecydowanie za dużo, ale wcale tak nie jest. Ewidentnie są one częściowo wycinane.

Czy dwa HomePody to referencyjny zestaw monitorów stereo na biurko? Raczej nie. Czy zestaw dwóch HomePodów gra lepiej niż jeden? Tak. Czy można kupić lepszy zestaw stereo w podobnej cenie? Zdecydowanie tak.

Za to dwa HomePody na biurku wyglądają rewelacyjnie.

2

Norbert Cała

Jedno słowo - Geek. Prowadzący blog http://ipod.info.pl oraz zastępca redaktora naczelnego @imagazinepl.

norbertcala

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
rybak17Tryt Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tryt
Gość
Tryt

Czyli zbędny bajer za absurdalną cenę. Lepiej zwykły zestaw stereo i osobno homepod jako Smart gdzieś z boku. Taniej i lepiej

rybak17
Gość
rybak17

Lepiej zainwestuj w rolety z Home Kit ;-)