Mastodon
Zdjęcie okładkowe wpisu Jak włączyć Messages in iCloud w iOS 11.4 i macOS 10.13.4 High Sierra

Jak włączyć Messages in iCloud w iOS 11.4 i macOS 10.13.4 High Sierra

29
Dodane: 6 lat temu

iOS 11.4 i macOS 10.13.4 wspierają zapowiadaną od blisko roku funkcję dla naszych Wiadomości – Messages in iCloud. Oto jak ją uruchomić…

Messages in iCloud

Tradycyjnie, jak Apple dodaje nową funkcję, to po pierwszym uruchomieniu komputera, iPhone’a lub iPada, pojawia się jakaś informacja z pytaniem o włączenie jej. W przypadku Messages in iCloud mamy ciszę – trzeba to zrobić ręcznie.

Wymagania

 1. iOS 11.4 i macOS 10.13.4.
 2. To samo Apple ID na urządzeniach.
 3. Włączone podwójne uwierzytelnianie (2FA – Two-Factor Authentication), co różni się od starszego two-step verification, które należy najpierw wyłączyć, aby włączyć 2FA. Prawdopodobnie już to zrobiliście kilka lat temu.

iOS 11.4

Aby włączyć Messages in iCloud…

 1. Wejdź do programu Ustawienia.
 2. Kliknij w na górze w swoje imię (i nazwisko zazwyczaj).
 3. Kliknij w iCloud.
 4. Na liście usług włącz Messages.

To wyzwoli synchronizację, ale aby ona przebiegła prawidłowo, to iPhone i iPad muszą być podłączone do prądu i być w zasięgu Wi-Fi – zrobi się to Wam automatycznie w nocy, podczas snu.

macOS 10.13.4

Tutaj procedura jest ciut inna…

 1. Należy uruchomić aplikację Wiadomości / Messages.
 2. Kliknąć w menu Wiadomości → Preferencje lub skrót klawiszowy ⌘,.
 3. Przejść do zakładki Konto / Accounts.
 4. Zaznaczyć Włącz / Enable Messages in iCloud.


Niestety, u mnie tej opcji nie ma…

Napisałem już do @AppleSupport i zobaczę co powiedzą. Dajcie znać czy u Was się pojawiła ta opcja na macOS czy nie.

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki, mechaniczne klawiatury i zwinne samochody.

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 29

Ja używam wersji 10.13.5 Beta (17F70a), w której ta opcja jest ale działa tylko połowicznie.
Kasowanie wiadomości z poziomu urządzenia z iOS kasuje ją także w MacOS. Ale już odwrotna czynność nie działa – skasowanie na MacOS nie usuwa z iOS. Pisałem w tej sprawie 3 krotnie do Support Apple ale niestety bez reakcji. Ciekaw jestem czy ktoś też ma taką przypadłość.

Masz coś źle skonfigurowane – u mnie działa bezbłędnie. Mam tylko jedno zastrzeżenie – imessage in iCloud zabierają mi więcej miejsca, niż wynika to z fizycznej wielkości tych wiadomości. W iphonie miałem około 2,5 GB, w iCloud mam prawie 5

Sprawdzałem to wielokrotnie, wszystko jest włączone tak jak powinno, zwłaszcza, że w jedną stronę działa. Może masz jakiś pomysł co to może być.

Nie wiem czy nie będziesz musiał przywrócić telefonu z iCloud. Może gdzieś masz jakiś błąd… Czasem po długich testach beta różne rzeczy się zdarzają.

U mnie sytuacja jest identyczna. Usunięta wiadomość na iOs kasuje ją na wszystkich urządzeniach. Skasowanie na OSx nie kasuje na pozostałych. Nie używałem nigdy żadnej wersji beta. Jakieś pomysły?

Swoją drogą też tak macie, że na iPhonie, w zarządzaniu dyskiem iCloud, pokazuje się wam informacja tym, że wiadomości zajmują ileś tam (u mnie ponad 70MB), ale jak wejdziecie w szczegóły to jest info, że rozmowy zajmują “zero KB” i są puste. Nie powinny tu się pokazywać też wiadomości?

u mnie pokazują 5 GB, a jak wejdę to pokazuje mi 2,4… WTF?

No i po raz kolejny Apple dopięło swego. Muszę włączyć podwójną weryfikację. Długo się przed tym broniłem ale teraz nie ma wyjścia. Kolejne ogniwo, które zawiedzie w najmniej odpowiednim momencie. ;) ;)

Niektóre osoby widzą możliwość włączenia iCloud w Messages, ale to tylko bug. Nie mogę teraz znaleźć tematu na discussions.apple.com, chyba już został skasowany.