iMagazine

USB-C zawita do iPhone’ów i iPadów rzekomo w 2019 roku

12/06/2018, 15:55 · · · 9

Cage Chao, na łamach Digitimes, donosi, że Apple rozpocznie wygaszanie portu Lightning i zastąpi go nowszym USB-C już w 2019 roku.

Tymczasem, już w tym roku możemy się spodziewać zmian. Nowe modele iUrządzeń, które zapewne zobaczymy bliżej końca roku, mają zawierać w pudełku kabel USB-C do Lightning, którego będziemy podłączali do nowej 18 W ładowarki. To pozwoli szybciej ładować smartfony i tablety bez konieczności kupowania osobnych ładowarek od iPadów lub MacBooków, a przy okazji będzie można za pomocą dołączonego kabla podłączać się do portów USB-C, aby np. ładować iPhone’a bezpośrednio z MacBooka Pro.

Jak szybciej naładować iPhone’a 6, 6S, 6 Plus, 6S Plus i iPada Pro 12,9

Zakładając, że plotki o 18 W ładowarce są prawdziwe, ciekawy jestem czy iPhone’y i iPady będą potrafiły „zassać” więcej mocy, po zastosowaniu mocniejszej ładowarki. Obecnie nie ma sensu stosowanie więcej niż 12 W w przypadku iPhone’ów oraz 29 W w przypadku iPadów Pro, ale to się może zmienić, szczególnie w tej drugiej sytuacji. 18 W będzie zapewniało całkiem przyzwoite czasy ładowania, ale właściciele iPadów Pro 12,9″ będą prawdopodobnie mogli się rozejrzeć za jeszcze szybszym rozwiązaniem.

źródłoDigitimes

9

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki, mechaniczne klawiatury i zwinne samochody.


9
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
MikołajSyneksharleyPWojtek Pietrusiewiczsportpoz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wolf
Gość

Nie zgodzę się, że obecnie nie ma sensu więcej niż 12W. Mając ładowarkę USB-C od MacBooka lub innego producenta, a tych na rynku nie brakuje oraz dokupując USB-C – Lightning (a tego cena niedawno poszła w dół) możemy szybciej naładować 8, 8Plus i X (już teraz potrafią „zassać” te dodatkowe ampery) – 0-50% w około pół godziny. Dziwię się, że Apple nie zdecydowało się na ten krok już podczas premiery iPad Pro – zwłaszcza, że USB-C jest dostępne w MacBookach już od jakiegoś czasu.

sportpoz
Gość
sportpoz

Co takiego daje USB-C, czego nie ma lightning (poza uniwersalnością)

Mikołaj
Gość
Mikołaj

Szkoda by było, ponieważ konstrukcyjnie złącze lightning jest lepsze niż usb-c.

Mam na myśli prostotę i związaną z tym mniejszą awaryjność rozwiązania.Gniazdo lightning jest puste w środku, a wtyczka nie ma otworu, tylko jest po prostu płaską listwą z naniesionymi stykami. Łatwiej to utrzymać w czystości i łatwiej używać. Nie bardzo jest co uszkodzić.

Zaraz mi ktoś napisze, że nie miał żadnych problemów z usb-c. Pewnie tak się zdarza, tylko nie o to chodzi. Projektowo lightning to po prostu lepsze rozwiązanie, zwłaszcza w urządzeniu mobilnym.

Szkoda by było, aby Apple równało do standardów w dół.