iMagazine

USB-C zawita do iPhone’ów i iPadów rzekomo w 2019 roku

12/06/2018, 15:55 · · · 9

Cage Chao, na łamach Digitimes, donosi, że Apple rozpocznie wygaszanie portu Lightning i zastąpi go nowszym USB-C już w 2019 roku.

Tymczasem, już w tym roku możemy się spodziewać zmian. Nowe modele iUrządzeń, które zapewne zobaczymy bliżej końca roku, mają zawierać w pudełku kabel USB-C do Lightning, którego będziemy podłączali do nowej 18 W ładowarki. To pozwoli szybciej ładować smartfony i tablety bez konieczności kupowania osobnych ładowarek od iPadów lub MacBooków, a przy okazji będzie można za pomocą dołączonego kabla podłączać się do portów USB-C, aby np. ładować iPhone’a bezpośrednio z MacBooka Pro.

Jak szybciej naładować iPhone’a 6, 6S, 6 Plus, 6S Plus i iPada Pro 12,9

Zakładając, że plotki o 18 W ładowarce są prawdziwe, ciekawy jestem czy iPhone’y i iPady będą potrafiły „zassać” więcej mocy, po zastosowaniu mocniejszej ładowarki. Obecnie nie ma sensu stosowanie więcej niż 12 W w przypadku iPhone’ów oraz 29 W w przypadku iPadów Pro, ale to się może zmienić, szczególnie w tej drugiej sytuacji. 18 W będzie zapewniało całkiem przyzwoite czasy ładowania, ale właściciele iPadów Pro 12,9″ będą prawdopodobnie mogli się rozejrzeć za jeszcze szybszym rozwiązaniem.

źródłoDigitimes


Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


Dodaj komentarz

Wolf napisał(a):

Nie zgodzę się, że obecnie nie ma sensu więcej niż 12W. Mając ładowarkę USB-C od MacBooka lub innego producenta, a tych na rynku nie brakuje oraz dokupując USB-C – Lightning (a tego cena niedawno poszła w dół) możemy szybciej naładować 8, 8Plus i X (już teraz potrafią „zassać” te dodatkowe ampery) – 0-50% w około pół godziny. Dziwię się, że Apple nie zdecydowało się na ten krok już podczas premiery iPad Pro – zwłaszcza, że USB-C jest dostępne w MacBookach już od jakiegoś czasu.

Wojtek Pietrusiewicz napisał(a):

Nie ma sensu, bo biorą nie więcej niż ~12W nawet jak go podłączysz pod ładowarkę 60+W od MBP.

sharleyP napisał(a):

Jest różnica pomiędzy 29W a 12W – tutaj przykład: https://www.macrumors.com/guide/iphone-x-fast-charging-speeds-compared/ .
Ogólnie iPhone może użyć około 18W, dlatego nowa ładowarka ma mieć tyle.

sportpoz napisał(a):

Co takiego daje USB-C, czego nie ma lightning (poza uniwersalnością)

Wojtek Pietrusiewicz napisał(a):

Szybszy transfer (akcesoria, import danych z kart itp). Nowszy standard. Pewnie o czymś zapominam, ale późno jest.

sportpoz napisał(a):

Sorry Wojtek, ale… Szybszy transfer do niczego nie jest mi potrzebny. Nie pamiętam kiedy podłączałem iPhona do komputera.
Nowszy standard? Hmmm… Idea dla idei… Nic nie daje poza powyższym i zdecydowanie gorszym (jak dla mnie) sposobem podłączania. Tak, jak nie mam problemów, by podłączyć iPhona do kabla, tak z Maciem mam już nieźle porysowaną obudowę dookoła portu, ponieważ trafienie idealnie w dziurę kablem USB-C nie jest takie proste jak przy Lightning.
Sam sposób podłaczania kabla, wygoda, wielkość portu – moim zdaniem nie ma ani 1 argumentu za USB-C.

Wojtek Pietrusiewicz napisał(a):

Argumentu są. Tylko ich nie akceptujesz. 😉

Synek napisał(a):

Czekam na szybszy transfer, żeby iPad Pro 12.9 który robi za drugi monitor w MacBooku Pro nie lagował.

Mikołaj napisał(a):

Szkoda by było, ponieważ konstrukcyjnie złącze lightning jest lepsze niż usb-c.

Mam na myśli prostotę i związaną z tym mniejszą awaryjność rozwiązania.Gniazdo lightning jest puste w środku, a wtyczka nie ma otworu, tylko jest po prostu płaską listwą z naniesionymi stykami. Łatwiej to utrzymać w czystości i łatwiej używać. Nie bardzo jest co uszkodzić.

Zaraz mi ktoś napisze, że nie miał żadnych problemów z usb-c. Pewnie tak się zdarza, tylko nie o to chodzi. Projektowo lightning to po prostu lepsze rozwiązanie, zwłaszcza w urządzeniu mobilnym.

Szkoda by było, aby Apple równało do standardów w dół.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK