iMagazine

Wyświetl własny tekst na ekranie blokady macOS, np. w przypadku kradzieży

12/06/2018, 11:43 · · · 4

Nasze iUrządzenia i Maki są zabezpieczone przed złodziejami na najprzeróżniejsze sposoby, ale co nam po tym, jeśli uczciwy lub rozsądny znalazca MacBooka nie będzie miał najmniejszego pojęcia jak się z nami skontaktować?

Pisałem o tym już kilkukrotnie w przeszłości, ale skoro przed paroma dniami sam sobie ustawiałem ten tekst na swoim MacBooku Pro, to postanowiłem się ponownie podzielić przepisem.

Przepis

  1. Uruchamiany Terminal (najprościej wpisać „Terminal” do Spotlight, którego wywołujemy skrótem ⌘␣).
  2. Wpisujemy sudo defaults write /Library/Preferences/com.apple.loginwindow LoginwindowText "Tekst, który chcemy, żeby się wyświetlił na ekranie blokady, podobnie jak na screenie na górze tego wpisu".
  3. Zatwierdzamy komendę hasłem administratora.
  4. Sprawdzamy jak całość wygląda, wciskając ⌃⌘Q.

Jeśli chcecie usunąć wcześniej wprowazdony napis, wystarczy wpisać do Terminala: sudo defaults delete /Library/Preferences/com.apple.loginwindow LoginwindowText.

Smacznego!

Metoda druga

Wygląda na to, że macOS dodał tę opcję do Preferencji Systemowych, o czym kompletnie zapomniałem odkąd opublikowałem tego #protipa wiele lat temu.

Wystarczy teraz wejść do Preferencji Systemowych → Bezpieczeństwo i Prywatność, i w zakładce Ogólne wybrać drugą opcję od góry. Jeśli jest wyszarzona, to musicie odblokować panel za pomocą kłódki w dolnym lewym rogu okna.

4

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
someone1111andriejlukczu Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
lukczu
Gość
lukczu

Mam następujący problem z ekranem logowania: Apple Watch series 2 nie odblokowuje ekranu logowania w iMacu 27” z końca 2013 roku. Po skonfigurowaniu i zresetowaniu obu urządzeń funkcja działa, a po paru kolejnych uruchomieniach komputera i ręcznym wpisaniu hasła zegarek przestaje logować w ten sposób.

andriej
Gość
andriej

Wojtek. To juz mamy od lat ;). Na moim MacbookuPro mam taki tekst przynajmniej od 3 lat.

1111
Gość

no ale trzasne mu swierza instalke macOS i juz W PELNI dzialajacy MacBook.

No chyba ze Firmware Lock (ktory malo kto instaluje) – to juz gorzej

someone
Gość
someone

Wojtek dzięki! Dodane.