iMagazine

Nowe reklamy iPhone X w piłkarskim klimacie

14/06/2018, 12:16 · · · 1

O mundialu nie zapomniało także Apple. Siri zyskała umiejętność podania terminarza mundialu i wyników1, w App Store wyróżnione są aplikacje nawiązujące do Mistrzostw Świata. Zaskakiwać mogą natomiast reklamy iPhone’a X również skupione na piłce nożnej.

Apple właśnie udostępniło cztery nowe spoty, które jednocześnie nawiązują do piłki nożnej, jak i do poprzedniej serii reklam Apple „How to shoot”. To też swoista gra słów w końcu shoot to jednocześnie fotografować, jak i strzelać piłką. Nowe spoty są także związane z rosnącą popularnością piłki nożnej w Stanach Zjednoczonych. Na Starym Kontynencie, to futbol króluje od wieków, natomiast amerykanie nie przywiązywali do niego większej uwagi.

Dla amerykanów ważniejsze od Mundialu są rodzime rozgrywki NBA, NHL, czy NFL. Dopiero teraz intensyfikowane są działania różnych środowisk na rzecz popularyzacji tego sportu zarówno jeśli chodzi o grę, jak i oglądanie. Powstają nowe drużyny. Sam niedawno byłem świadkiem tego jak promowany jest nowy klub Atlanta United, a niebawem do MLS dołączy zespół stworzony przez Backhama. Nawet gra FIFA 18 ma tryb fabularny tak skonstruowany, by nawiązać do Stanów Zjednoczonych, co oczywiście jest ukłonem do tamtejszych odbiorców. Podobnie należy odbierać wczorajsze przyznanie organizacji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2026 właśnie Stanom Zjednoczonym, Kanadzie i Meksykowi.

Apple ze swoimi nowymi, krótkimi spotami doskonale się w to wpisuje. Z jednej strony pokazuje funkcje aparatu w iPhone X, a z drugiej przypomina, że właśnie rozpoczyna się największa impreza sportowa.

  1. Oczywiście już rozegranych spotkań

Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

Dodaj komentarz

sharleyp napisał(a):

Przyszłych spotkań też😉 tzn jest w stanie powiedzieć kto jest faworytem.

Dbamy o Twoją prywatność

Od dnia 25 maja 2018 r. dostosowujemy naszą działalność do nowego Rozporządzenia Unii Europejskiej o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

Zaktualizowaliśmy naszą Politykę Prywatności, aby udzielić Ci bardziej szczegółowych informacji, w jaki sposób iMagazine.pl chroni twoją prywatność, oraz w jaki sposób możesz korzystać ze swoich praw odnośnie danych osobowych.

Kliknij w poniższy link, aby zapoznać się z zaktualizowaną Polityką Prywatności.

Dziękujemy, że jesteś z nami,
redakcja iMagazine

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ OK