iMagazine

Aplikacja iTunes Remote doczekała się aktualizacji

27/06/2018, 10:48 · · · 1

Wydawało się, że Apple zapomniało już całkowicie o aplikacji iTunes Remote. Ta jednak właśnie doczekała się skromnej aktualizacji. Teraz iTunes Remote ma odświeżony wygląd i wsparcie dla iPhone’a X. Choć wydawało się, że dni iTunes są policzone, to Apple chyba zostawi ją jeszcze przez jakiś czas.

iTunes Remote to aplikacja na iOS pozwalająca na sterowanie aplikacją iTunes na komputerach z MacOS w obrębie jednej sieci Wi-Fi. Jest to rozwiązanie wygodne gdy nasz komputer jest podłączony pod sprzęt audio i możemy wygodnie sterować muzyką zgromadzoną na dysku. Jednocześnie w dobie głośników z AirPlay, muzyką w chmurze z Apple Music rozwiązanie to straciło na znaczeniu. Zwłaszcza, że Apple praktycznie pozbyło się trybu DJ, znanego wcześniej jako tryb Party Shuffle pozwalającego wpływać na aktualnie graną muzykę przez osoby będące na imprezie i podłączone do sieci.

Aplikację oczywiście można za darmo pobrać z AppStore. W ramach wersji 4.4 odświeżono wygląd i dostosowano ją do iPhone’a X. Wprowadzono też poprawki wpływające na stabilność i wydajność aplikacji.

Sam iTunes to aplikacja moloch, w której łatwo się pogubić. Z jednej strony oferuje dostęp do Apple Music i naszej muzki, ma też sklep iTunes zarówno z muzyką, jak i z filmami, ale też służy do konfiguracji iPhone’a z poziomu komputera. To pozostałość po iPodzie. Na razie nie zanosi się, by Apple to zmieniło. Być może zmiany nastąpią w przyszłym roku i z iOS na macOS skonwertowana zostanie aplikacja muzyka, tak jak to uczyniono obecnie z Giełdą czy aplikacją Home.

1

Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Paweł Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paweł
Gość
Paweł

Można sterować również gdy iTunes jest pod systemem Windows.