Zdjęcie okładkowe wpisu Przyszłość iPhone’ów, iPadów i Maców w 2018-2019 wg Ming-Chi Kuo

Przyszłość iPhone’ów, iPadów i Maców w 2018-2019 wg Ming-Chi Kuo

13
Dodane: 5 lat temu

Ming-Chi Kuo wydał kolejne oświadczenie, w którym podsumował czego spodziewa się od Apple w najbliższej przyszłości…

  • znaczących innowacji w iPhone’ach w 2019 roku,
  • że iPhone’y z ekranami LCD sprzedadzą się w większych ilościach niż modele OLED-owe – ponownie dotyczy to modeli na 2019 rok,
  • że Apple pokaże nowe iPady z Face ID, nowego i tańszego MacBooka Air oraz nowe Apple Watche w drugiej połowie 2018 roku,
  • trzech nowych iPhone’ów w 2018 roku – iPhone’a X drugiej generacji, iPhone’a X Plus z większym ekranem oraz tańszego iPhone’a z ekranem 6,1″,
  • tańszy iPhone 6,1″ ma trafić do sprzedaży już we wrześniu, obok dwóch nowych X,
  • iPhone 6,1″ będzie kosztował około 600-700 USD.

W międzyczasie pojawiały się mieszane plotki na temat tego taniego iPhone’a – jedni mówią, że będzie miał OLED, a inni LCD. Podobnie ma się sprawa z 3D Touch – będzie lub nie. No więc iOS 12 wprowadza możliwość uruchomienia „trybu trackpada” bez pomocy 3D Touch, poprzez przytrzymanie palca na klawiszu Spacji przez chwilę, więc to sugeruje, że jednak może pojawić się jeszcze model bez tej funkcji. Z drugiej strony, iOS 12 wspiera iPhone’a SE i 5S, więc to może być funkcja skierowana do nich…


Wygląda na to, że moja Siła Wyższa będzie chciała w tym roku wymienić swojego iPhone’a 7 na coś nowszego i rozważamy obecnie trzy scenariusze:

  • bierze mojego iPhone X, a ja biorę model na 2018 rok,
  • bierze iPhone’a X 2018, a ja zostaję z modelem 2017,
  • bierze iPhone’a 6,1″, a ja zostaję z X 2017.

Wszystko będzie zależało od tego, co nowego wprowadzi nowy X. Wygląda na to, że nie będzie trzech obiektywów, a to dla mnie najważniejszy powód do upgrade’u – aparat. Jednocześnie nie spodziewam się, żeby zrobili duży skok z obecnym setupem obiektywów, więc prowizorycznie nie widzę sensu w wymianie. Z drugiej strony, wolałbym, żeby miała X-tkę, aby Iwona miała 3D Touch oraz dwa obiektywy – model 6,1″ prawdopodobnie będzie miał tylko jeden. Plusa oczywiście nie chcę… No i do tego wszystkiego dochodzi fakt, że nowy iPad prawdopodobnie będzie mnie bardziej kusił niż iPhone, a będę jeszcze brał nowego Apple Watcha.

Ech. Te „koszty prowadzenia bloga” stają się coraz wyższe, szczególnie jeśli w przyszłym roku pojawi się jeszcze nowy HomePod i AirPods.

A Wy jakie macie plany?

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki, mechaniczne klawiatury i zwinne samochody.

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 13

U mnie na 99% zostanie X 2017 – jak nie dadzą trzech obiektywów to raczej nie widzę sensu na zmianę. Na pewno do wymiany pójdzie AW. IPad Pro 10,5 daje 50/50 na zmianę – dla samego FaceID raczej nie wymienię.

Zobaczymy jak z MBA – może żona pokusi się o zmianę.

Mając obecnie iP7 też myślę nad wymianą na nowego X’a. Nigdy nie przejmowałem się nagonką na nowe wadliwe produkty Apple (zawsze coś się może zdarzyć) ale po przygodzie z MBP 2016 powstrzymałem się z zakupem X 2017 choć byłem już tuż tuż od zakupu.
Co do oczekiwań. W sumie nie mam żadnych. Obecne iPhony to na tyle mocne sprzęty że podkręcanie ich praktycznie nie ma już żadnego znaczenia. Liczę jedynie że Apple coś dołoży do baterii. IP8 podobno trzyma dobrze a nawet bdb a X nieźle lepiej niż 7. Chciałbym żeby X dobił do iP8. Problemy z wyświetlaczami chyba też są już za nimi.
Po wprowadzeniu ApplePay kusi Apple Watch. Niby lubię normalne zegarki ale żyję się za krótko żeby nie sprawiać sobie przyjemności ;) Z drugiej postaram się wstrzymać do września i zobaczymy jak Series 4 będzie wyglądać. Jeśli zwiększą wyświetlacz przy obecnych wymiarach to może być ciężko się oprzeć. Jeśli znów nic nie zmienią to pomyślę nad Series 3 choć prawda jest taka że nówki sztuki wcale tak bardzo nie spadają z ceną więc może lepiej i tak dołożyć.

Wszedłem w trzy losowe artykuły z tego miesiąca i nie było w żadnym. Polecam zaktualiowac słownik i wymienić „trudny” na „łatwy”