iMagazine

Concept nowego iPada Pro, autorstwa Álvaro Pabesio

28/06/2018, 11:38 · · · 4

Álvaro Pabesio, na swoim profilu na Behance, zaprezentował swoją wizję nowego iPada Pro.

Oczywiście chodzi o model, który designem będzie nawiązywał do iPhone’a X, który tak szybko stał się ikoną. Mamy więc ekran 11,9” wypełniający brzegi, z na tyle dużą ramką, że będzie dało się go trzymać za brzeg, a na tyle małą, że maksymalizujemy dostępną przestrzeń.

Fizycznie ten concept iPada ma wymiary modelu 10,5”, który jest wystarczająco poręczny, aby się z nim przemieszczać i na tyle duży, że wygodnie się niego korzysta w warunkach stacjonarnych. A Face ID? No pewnie!

Nie wierzę, że Apple kiedykolwiek doda dwa obiektywy/matryce do iPada, jak w iPhone’ach, ale prawdopodobnie znalazłbym parę sytuacji, w których by się to przydało.

Álvaro również przekazuje kilka swoich myśli na temat przyszłości iOS-a, ale biorąc pod uwagę, że mamy już betę wersji 12, to nie spodziewajcie się tego w najbliższym czasie. Koniecznie wpadnijcie na stronę jego projektu, aby zobaczyć resztę grafik.

Kupowałbym. A Wy?

4

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
pawciuMiLsportpozmuusk Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
muusk
Gość
muusk

Zastanawiam się nad wygodą używania faceID w iPad, o ile w iPhone ma to sens, bo trzymamy urządzenie pionowo o tyle iPada często używa się poziomo – aktualnie z touchID niezależnie od pozycji, jednym czy drugim kciukiem zawsze da się odblokować.
Sugerując się wizualizacjami wyżej będzie trochę obracania i przesuwania ręki zasłaniającej kamerę/czujniki – coś porównywalnego do problemu z jednym głośnikiem w Air, którego zasłaniało się ręką przy oglądaniu czegoś poziomo, więc trzeba było specyficznie go łapać.

Dodam też, że póki co faceID na iOS12, w X działa tylko w trybie portret, ale to kwestia aktualizacji software.

sportpoz
Gość
sportpoz

Sam czekam z dużą niecierpliwością na nowe iPady. Spodziewałem się ich na czerwcowej konferencji. Niestety Apple zrobiło w tym roku psikusa. A liczyłem na to, że w końcu wymienię swojego Air 2 na coś nowego, ale pozostanie mi poczekać do września.

MiL
Gość
MiL

Co to jest concept?

pawciu
Gość

Podbijam pytanie. “Concept nowego iPada”? Nie ma w polskim słowniku słowa koncept?