iMagazine

Apple Music pokonuje Spotify w Stanach Zjednoczonych

09/07/2018, 11:36 · · · 5

Od startu Apple Music minęły 3 lata, Apple lider poprzedniej muzycznej rewolucji wszedł w świat streamingu spóźniony. Silna marka, parę ciekawych działań i jak widać to wystarczy, by i tu walczyć o tron. Apple Music najprawdopodobniej już prześcignęło Spotify w liczbie amerykańskich, płacących subskrybentów.

Według doniesień jednego z czołowych dystrybutorów muzycznych Apple Music wyprzedziło już w Stanach Zjednoczonych Spotify pod względem liczby subskrybentów, którzy płacą za usługę. To ponad 20 milionów użytkowników. Stało się to na początku wakacji, co zresztą przewidywano wcześniej obserwując dynamikę wzrostu usługi. Obecnie z Apple Music korzysta na świecie ponad 45 milionów użytkowników (+ 5-10 milionów korzysta z darmowego próbnego okresu) tymczasem za Spotify regularnie płaci 70 milionów użytkowników, kolejne 90 milionów korzysta z darmowych funkcji serwisu.

Wygrany wyścig w USA dla Apple Music to ważny kamień milowy. Spotify w Stanach Zjednoczonych wystartowało w lipcu 2011 roku. Dynamika Apple Music jest więc znacznie korzystniejsza. Do tego Apple Music śrubuje inne rekordy. Album Scorpio od Drake’a w ciągu jednego dnia w usłudze odtworzono 170 milionów razy, w Spotify były to 132 miliony.

Apple ma jednak sporo do zrobienia na świecie w kwestii Apple Music. Chociażby w Polsce nie jest to zbyt rozpoznawalna usługa. Nadal też nie znamy pełnej strategii Apple dotyczącej wideo. Na razie programy telewizyjne własnej produkcji są właśnie częścią Apple Music.

źródłoDigital Music News

5

Paweł Okopień

Pasjonat nowinek ułatwiających codzienne życie, obserwator szybko zmieniającego się rynku tech, nurek, maniak wysokiej rozdzielczości i telewizorów.

paweloko

5
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
sgdfadgfsaPelskiJacekŁukasz Stanek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Łukasz Stanek
Gość

Mam nadzieję, że w przypadku tej usługi Apple nie postąpi jak Apple i zacznie ją mocno otwierać na inne platformy jak konsole do gier, smart tv, itd.

Jacek
Gość
Jacek

Ale po co ?:) jest to usluga dla uzytkownikow Apple reszta ma alternatywe spotify, deezery i inne.

Łukasz Stanek
Gość

Jeżeli chcą być więksi od Spotify to koniec końców muszą się otworzyć. Dla mnie w ogóle takie silne zamykanie się przez Apple jest głupie.

Pelski
Gość
Pelski

Widać, że użytkownicy Spotfy mają lepszy gust muzyczny. Jak można słuchać Drake’a?

sgdfadgfsa
Gość
sgdfadgfsa

Nie istnieje lepszy gust muzyczny. Rodzaju słuchanej muzyki również nie można ograniczać do wybranych charakterów i osobowości.