Mastodon
Zdjęcie okładkowe wpisu Microsoft Surface Book 2 – dzień #4, #5 i #6

Microsoft Surface Book 2 – dzień #4, #5 i #6

14
Dodane: 6 lat temu

W piątek obiecałem napisać więcej słów na temat Surface Booka 2, ale przez prace nad wydaniem nowej aplikacji iMagazine, artykułów do sierpniowego wydania magazynu i ciężkiego weekendu z grillem i pysznymi burgerami, nie wyrobiłem się ze wszystkim.

Już za tydzień, w sierpniowym wydaniu iMagazine, będziecie mogli przeczytać mojego pierwsze wrażenia na temat Surface Booka 2 – poruszam tam temat szerzej niż w serii wpisów tutaj na stronie, więc mam nadzieję, że Was on zainteresuje – a tymczasem w najbliższych dniach, jak tylko zakończę inne tematy, wrócę do bardziej precyzyjnego spojrzenia na niektóre możliwości tego komputera.

Jeśli macie jakieś konkretne pytanie, to zapraszam do komentarzy – postaram się na nie odpowiedzieć. Ostrzegam tylko, że nie mam ani Surface Docka, aby podłączyć zewnętrzny monitor, ani Surface Pena, aby przetestować go na 15-calowym ekranie.

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki, mechaniczne klawiatury i zwinne samochody.

Zapraszamy do dalszej dyskusji na Mastodonie lub Twitterze .

Komentarze: 14

Hej, jak to, a bez Surface Docka nie da się podłączyć zewnętrznego monitora? Podobno to Apple przejściówkami stoi ;) A tak serio to ten dock podłącza się przez to magnetyczne złącze po prawej stronie? Czy ładowarka która jest w zestawie też ma takie złącze, czy ładowanie jest przez USB-C? BTW to mam wypisz wymaluj takiego docka, tylko że od Della (troszkę inny zestaw złącz, no i TB3 zamiast tego magnetycznego patentu od MS) i używam go z MBP :)

W związku z ostatnimi wpisami o throttlingu w MBP chciałbym się dowiedzieć jak tu sprawa wygląda. Oczywiście test taki sam dla obu maszyn :) Jeśli nie będzie tu throttlingu to znaczy, że MS wzorowo odrobił pracę domową czyli jest poprawa względem poprzednich Surface’ów.

Ładowanie odbywa się przez magnetyczne złącze. Czy przez usb-c też można, tego nie próbowałem.
Natomiast zewnętrzny ekran można podłączyć przejsciówką usb-c – HDMI. Dopiero w przypadku pracy na 2 monitorach zewnętrznych potrzebny jest dock. Co prawda do niego też trzeba kupić 2 przejsciowki Display port – HDMI

Jak to, przejściówka do docka (czyli także przejściówki)? Co to, jakieś Apple że tyle przejściówek potrzeba? ;)

Ładowanie przez USB-C powinno być możliwe, bo wg specyfikacji MS ten sprzęt obsługuje Power Delivery. Wracając jeszcze do tego docka, to rozumiem że przez magnetyczne złącze jest zarówno ładowanie jak i transfer danych? W sumie ciekawa sprawa, Apple się tłumaczyło z usunięcia MagSafe tym, że nie chcieli tworzyć złącza magnetycznego które odpowiadałoby także za transfer danych, a nie chcieli dodatkowej wtyczki, dlatego ograniczyli się do USB-C/TB3. Ten ichni “magsafe” obsługuje hotplug urządzeń? W przypadku nagłego rozłączenia nie ma problemów żeby wszystko wstało po ponownym podłączeniu?

Nie ma FCPX na Windows. Throttling będzie.

Nie szkodzi, może być test z innym softem, który da jakieś miarodajne porównanie. Myślę, że throttling jest niemal pewny, więc czekam na opinię w kontekście tekstów o throttlingu w MBP :)

Wiemy, że Surface Booki throttlują, jak każdy inny laptop. Jedyne sensowne porównanie z MBP mógłbym zrobić pod Premiere Pro, ale nie mam tej aplikacji ani MacBooka Pro z podobnym procesorem, więc nie ma to większogo sensu.

Zapraszam do najbliższego wydania iMagazine, bo tam więcej w temacie.

200% było powodem dla którego przestałem używać Surface 4. Brak skalowania w dużej ilości aplikacji, albo części aplikacji doprowadzał mnie do szału. Windows dużo lepiej sprawuje się przy powiększeniu np. 150%.
Zobacz sobie jeszcze Dell Mobile Connect w połączeniu z Twoim zapasowym Androidem. Z iPhonem też można ale funkcjonalność jest mniejsza.

Różnica między 12,5″ a 15″ jest ogromna.

Przy okazji: wiesz, że skalowanie możesz sobie zmieniać, w krokach co 25%? Możesz sobie nawet 100% dać.

Największy problem z jakim sobie nie radzi Surface Blok 2 to skalowanie obrazu. Zwłaszcza jeżeli wyjdzie się poza standardowe (zalecane) ustawienia ekranu (większy rozmiar czcionki). Gro aplikacji firm trzecich wyświetlana jest nieprawidłowo, co znacznie utrudnia, a czasem uniemożliwia pracę. Jeżeli możesz to przetestować, poznać stanowisko Microsoft w tej sprawie i znaleźć rozwiązanie to byłbym ogromnie wdzięczny. Dodam, że są aplikacje, które działają jako “nakladki” skalujące, ale to mało komfortowe rozwiązanie i też niepozbawione wad.

Ale to wina deweloperów przecież…