iMagazine

iOS 12 beta 5 zawiera wsparcie dla dual SIM [ankieta]

31/07/2018, 11:14 · · · 7

Guilherme Rambo, na łamach 9to5Mac, zaczął grzebać we wnętrznościach iOS 12 beta 5, jak to ma w zwyczaju. Odkrył w nim kod odpowiadający za wsparcie dual SIM.

W części systemu, odpowiadającego za generowanie raportów diagnostycznych, znalazł odniesienia do secondSimStatus i secondSimTrayStatus, co dosyć jednoznacznie oznacza, że iOS 12 beta 5 przewiduje wsparcia dla dwóch SIM-ów.

Guilherme później znalazł też funkcję, która zdaje się odpowiadać na pytanie, czy dany model jest wyposażony w dwie karty SIM, czy nie.


Osobiście nigdy nie miałem potrzeby posiadania telefonu z dwoma kartami SIM, ale osoby, które decydują się na pracę z dwoma telefonami, cenią sobie taką możliwość. Ten kod w iOS 12 niestety nie oznacza, że w tym roku zobaczymy dual SIM w iPhone’ach, a nawet jeśli takowy się pojawi, to nie wiemy czy będzie w ogóle obecny w Europie – dual SIM jest zdecydowanie popularniejszy w krajach afrykańskich i azjatyckich.

A Wy? Kupilibyście model z dual SIM zamiast z tacką na jedną kartę?

Dual SIM czy nie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
7

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki i zwinne samochody. Niedawno rozpocząłem prowadzenie kursów Lightrooma i fotografii na Pikselowe.pl – zapraszam.


7
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
4 Thread replies
5 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
PaulPaweł Nyczajartur bukowskiMarcingen.jusz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
gen.jusz
Gość
gen.jusz

DualSim jest super na podróże poza EU. Zawsze brałem telefon z Androidem, kupowałem kartę pre-paid Sim w danym kraju i korzystałem. Było to zawsze upierdliwe, bo jednak trzeba było mieć dwa telefony ze sobą. DualSim rozwiązuje ten problem – kupujesz pre-paid i wkładasz do tego samego telefonu i w danym kraju korzystasz – rozwiązanie idealne.

artur bukowski
Gość

Traci większy sens odnkiedy roaming jest darmowy, nawet jeżeli jest limitowany.

gen.jusz
Gość
gen.jusz

Wyraźnie napisałem poza EU, nawet dokładniej to poza Unią Europejską.
Tylko w UE roaming jest darmowy i to też do pewnych limitów, które przy intensywnym użytkowaniu bardzo łatwo przekroczyć.

Paweł Nyczaj
Gość
Paweł Nyczaj

Mimo darmowego roamingu w UE w ramach limitu indywidualnego dla każdej taryfy jest jeszcze kwestia zasad uczciwego korzystania. Jeśli ktoś pracuje za granicą, to jednak nie powinien używać wyłącznie polskiej karty, bo przekroczy limity, choć w niektórych krajach ich przekroczenie i tak wyjdzie taniej. Bywają jednak lokalne karty nawet rozdawane na lotniskach lub jeszcze w samolocie z promocyjnym, jak na lokalny rynek pakietem danych. Wtedy dobrze mieć telefon dual SIM i z takiej lokalnej karty skorzystać

Marcin
Gość
Marcin

Biorąc pod uwagę to że Apple pracuje rzekomo nad eSIM to mógłby być to dualSim z jedną tylko tacką SIM – to mi się podoba.

Ale skoro pracują też nad eSIM to po co jakakolwiek tacka jak mogłyby być po prostu dwa moduły eSIM czy tam dual-eSIM – a to to już by było rewelacyjnym rozwiązaniem…

gen.jusz
Gość
gen.jusz

eSIM to jak na razie niezbyt popularne rozwiązanie… w przyszłości może to być fajna opcja, na teraz nadal podróżując po Azji klasyczny sim to podstawa… dodatkowo obawiam się „podatku od Apple” wśród operatorów, którzy będą oferowali eSIM :(

Paul
Gość
Paul

Ja jakieś 5 lat temu zaimplementowali mój prywatny nr na firmowy abonamet i to tak kiepsko ze nic nie mogę zmienić w taryfie abonentowej bo to jest umowa krajowa i nie mam roamingu ( to znaczy mam tylko za każde połączenie płace krocie ). Rozwiązanie to dual sim i jak tylko się pojawi to napewno zamienię moja X na inny nawet w gorszych parametrach.