iMagazine

iMagazine App 3.0 – nowa, piekielnie szybka aktualizacja dla iPhone’a i iPada

08/08/2018, 14:31 · · · 31

Wreszcie jest! Nowa, całkowicie od podstaw napisana aplikacja do czytania iMagazine. Jest piekielnie szybka i w pełni dostosowana do iPadów oraz iPhonów, w tym oczywiście do iPhone X. Udało się. Po kilkunastu dniach oczekiwania, Apple zaakceptowało naszą aktualizację. Pobierajcie, czytajcie i liczymy na Wasze pozytywne komentarze w App Store.

Nie ukrywamy, że pracowaliśmy od długiego czasu nad nową wersją aplikacji. Znaliśmy bolączki poprzedniej wersji. Słuchaliśmy Waszych uwag i sugestii. Proces nie był łatwy i niestety nie był szybki, ale wszystko to wynikało z faktu, że chcieliśmy dostarczyć Wam najlepsze możliwe narzędzie do czytania naszego magazynu. Cenicie nas i lubicie czytać, teraz mam nadzieję, że będzie to jeszcze wygodniejsze dzięki nowej aplikacji.

Sukcesywnie będziemy dodawać na półkę kolejne archiwalne wydania. Na start dostępny jest cały 2018 rok. Niebawem będą pozostałe edycje.

Nowa wersja naszej aplikacji została wzbogacona o możliwość włączenia darmowej subskrypcji. Tak jak do tej pory możecie, na co bardzo liczymy, udostępniać zajawki czytanych artykułów i oglądać w trakcie czytania dołączone filmy. Oczywiście można czytać artykuły trzymając swoje urządzenie zarówno w pionie, jak i poziomie, a także powiększać. Dla wygody czytania, dodaliśmy też możliwość przełączania się w tryb czytnika podczas przeglądania linków kierujących na www. Bardzo wygodna jest też wprowadzona synchronizacja przez iCloud – teraz możecie zaczynać czytać na iPadzie, a kończyć na iPhonie.

Przed nami jeszcze kilka nowych funkcji, które będą pojawiać się w kolejnych aktualizacjach w najbliższym czasie.

Tymczasem zapraszamy do iMagazine 3.0, który jest dużo, dużo szybszy i lżejszy!

Changelog iMagazine

  • czy to w pionie, czy poziomie, przeczytajcie numer, nim utonie,
  • synchronizacja iCloudowa Ci pomoże, gdy przesiadasz się z iPada na iPhone’a, będąc nie tylko na dworze,
  • użyj Split Screen na iPadzie, czytaj nas i tweetuj przy biesiadzie,
  • naciśnij mocno na widgecie, nie przestrasz się tym… sorry, zabrakło mi rymu; ale widget naciśnij.

Pobierz iMagazine 3.0 w App Store

31

Dominik Łada

MacUser od 2001 roku, fanatyk sprzętu z nadgryzionym jabłkiem, poza tym ma świra na punkcie fotografii i dobrej kuchni. Współzałożyciel i "rednacz" iMagazine - @dominiklada


31
Dodaj komentarz

avatar
13 Comment threads
18 Thread replies
17 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
17 Comment authors
PawełBartIce25AndrewelMiki Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
darekzaw
Gość
darekzaw

Niestety, aplikacja źle działa w poziomie. Nie zmniejsza strony, więc,aby przeczytać artykuł, trzeba ciągle przesuwać stronę. Jak dotąd nie widzę przewagi nad wersją pdf.

Norbert Cała
Użytkownik

Powiadomienia o nowych numerach. Dzielenie się treściami. Wszystko w jednym miejscu.

Tryb poziomy właśnie po to jest aby powiększało, dla tych co chcą widzieć większe literki.

darekzaw
Gość
darekzaw

Z pierwszy, zdaniem się zgadzam. OK.
Dla mnie tryb poziomy oznacza, że widzę całą stronę i mogę ją powiększyć, a nie, że widzę fragment strony i muszę ją przewijać podczas czytania. To do mnie nie przemawia.

Norbert Cała
Użytkownik

Dzięki – do przemyślenia

Pawciu
Gość
Pawciu

Czy zmieniła się tylko apka czy zmieniliście też design magazynu? Obecny wyglądał jak zrobiony przez gimnazjalistę w programie MS Publisher.

Czy w nowej aplikacji zniknęło irytujące pulsowanie na stronach gdzie są reklamy?

Norbert Cała
Użytkownik
  1. Nasz layout nam się bardzo podoba. Jeśli będziesz miał konstruktywne uwagi to zapraszamy do podzielnia się.

  2. Miganie jest specjalne aby czytelnik wiedział co jest reklamą, a co nie.

Wojtek Pietrusiewicz

W zasadzie to miga to co jest linkiem, a niekoniecznie reklamą.

Paweł
Gość
Paweł

Czy moja poprzednia wypowiedź została usunięta, czy trafiła do spamu?

Paweł
Gość
Paweł

Ad. 1 Przyjęcie takiej postawy, że „nam się podoba”, może być trudne, żeby się przebić z argumentami.

Nie wiem czy będę umiał przekazać to co odczuwam po zetknięciu się z layoutem iMagazine, po prostu widzę na pierwszy rzut oka, czy coś mnie urzeka, czy nie. Odróżniam błyskawicznie ładny design od przeciętnego, trudnie z opisaniem tych odczuć, ale spróbuję.

Pisząc, że wygląda jak szkolna gazetka składana w MS Publisherze, miałem na myśli, że nie ma żadnych ciekawych zabiegów graficznych. Już sama okładka bardzo często nie zachęca, zawierając tylko tytuł i słabe zdjęcie na całości zrobione smartfonem. Ot, zwykły pstryk plus napis. Z tego składa się cała okładka. Nie zachęca do sprawdzenia zawartości

Najładniej wyglądają reklamy, np. w najnowszym numerze reklama na stronie nr 3 TOP Hi-Fi. Ładne tło, kompozycja, typografia. Dość popularny co prawda krój w tytule, ale wyglądający dobrze i nowocześnie, odpowiednia interlinia w treści reklamy, ta strona wygląda po prostu ładnie.

Strony 13-14 gdzie w aktualnościach opisujecie nowe gadżety wyglądają mało ciekawie. Tytuły zbyt słabo odróżniają się od treści. Treść ma grubszy font niż tytuł. Taki zabieg dobry jest, gdy tytuł piszemy fontem Thin ale jest dużo większy od treści. Przy tej wielkości tytułów przydałby się jakiś krój Bold albo Black.

Całość (i to jest moje odczucie do całości magazynu) wygląda jakby było projektowane pod smartfona a nie pod iPada. Czytając iMaga mam wrażenie jakbym uruchomił aplikację pod iPhone’a która jest dwukrotnie powiększona, żeby wypełnić ekran tabletu.

Typografia ogólnie wymagałaby dopracowania, może jakiś podział na szpalty i ogólne zmniejszenie fontu z treścią. Na iPadzie Pro 12,9 wygląda to koszmarnie.

Konkurencyjny MMM wygląda dużo lepiej, chociaż też nie ma takiego layoutu jak tradycyjne papierowe pisma, to jednak zdjęcia nie zajmują 3/4 wysokości lecz najczęściej 1/2 lub 1/3 przez co jest dużo więcej miejsca na treści (a nie na dwa akapity jak na stronie np. 37, 40 43-rekord , 52, 100, itd.)
MMM ma dużo ładniejszą typografię, łączącą krój bezszeryfowy w tytułach z szeryfowym w treści, brak niepotrzebnej (i zbyt grubej topornej) linii poziomej i mniejszy tekst, którego jest więcej na stronie i czyta się lepiej, nie jakby to była czytanka dla pierwszoklasistów.

Zdjęcia często mają dużo lepiej wkomponowane w treści, nie będę już tu opisywał, zachęcam do przejrzenia. Paradoksem jest, że witryna MMM ma najbardziej przaśne ilustracje artykułów a strona iMagazine ma jedne z najlepszych.

W iMagazine doceniam właśnie stronę WWW a szczególnie wpisy Wojtka Pietrusiewicza. To ile pracy wkłada na dobranie świetnych fotografii ich układ, często zmiana kolorystyki i tła strony na czarne (lub inne potrzebne do wpisu) to robi największą robotę wyglądu imagazine.pl

Brakuje takich układów jak w najlepszych czasopismach jak np. tutaj https://issuu.com/bbcgfme/docs/bbcfoodmiddleeast_20190131/32 gdzie tłem strony jest zdjęcie a treść jest nad nim https://issuu.com/bbcgfme/docs/bbcfoodmiddleeast_20190131/44. Czy jakichś nietypowych mixów zdjęć i treści https://issuu.com/bbcgfme/docs/bbcfoodmiddleeast_20190131/40
https://issuu.com/bbcgfme/docs/bbcfoodmiddleeast_20181211/44
https://issuu.com/bbcgfme/docs/bbcfoodmiddleeast_20190131/44
https://issuu.com/bbcgfme/docs/bbcfoodmiddleeast_20190131/56

https://issuu.com/futurepublishing/docs/mal150.issuu/8
https://issuu.com/futurepublishing/docs/mal148.issuu/8
https://issuu.com/futurepublishing/docs/mal151.issuu/8

Listę ciekawie zaprojektowanych stron miesięczników przedstawiłem wyżej. Zmieniają nudny i powtarzalny układ i dają dużo przyjemniejsze odczucia (jak to się mówi user experience) podczas obcowania z publikacją.

Ad 2. Odnośnie migania – użytkownikiem nie jest raczej moja babcia, która nie wie co jest linkiem a co nie. U was Wszystko ciągle miga, brakuje do pełni szczęścia jeszcze jakiegoś efektu dźwiękowego jakiegoś plumknięcia. 😃
Skoro to takie genialne do dlaczego Wasza strona imagazine.pl jeszcze nie miga po oczach? Iluż to ludzi odchodzi nie wiedząc w co mają kliknąć a w co nie 😉

Dajcie już sobie z tym spokój, wiadomo przecież, że reklamy się klika, w spis treści się klika i w linki do kont tweeterowych też się klika. Teksty z podkreśleniem też się klika, czytelnicy nie są ułomni i nie mają pierwszy raz do czynienia z technologią. Powiedziałbym wręcz, że Wasi czytelnicy mają dużo większe pojecie o technologiach niż czytelnicy Klaudii czy Przepisów Siostry Anastazji.

To miganie w 2019 roku, to obciach, żenada i dziecinada. Takie jest moje zdanie. Jeżeli uważasz inaczej wprowadź to genialne rozwiązanie do Waszej strony imagazine.pl.

JohnyKefir
Gość
JohnyKefir

Na iPhone 7 Plus w trybie pionowym wyświetlają się szare pasy na górze i na dole ekranu. Jeśli dobrze pamietam wcześniej tego nie było. W każdym razie fajnie byłoby to poprawić, ponieważ marnuje się sporo miejsca na ekranie i niezbyt wygodnie się czyta.

Norbert Cała
Gość
Norbert Cała

Ale nie ma jak bo skład jest dostosowany do propozycji ekranu iPada. Możesz sobie powiększyć stronę

Maciej
Użytkownik

Wejdziecie na Androida?

Norbert Cała
Użytkownik

Jest taki plan

Papa
Gość
Papa

No i gdzie ten update, aktualnie „rzecz niedostępna” w App Store :/

Wojtek Pietrusiewicz

Jakiś problem z App Store – czekamy na odpowiedź Apple.

Wojciech Gradziński
Użytkownik

Niedostępna w sklepie!

Wojtek Pietrusiewicz

Jakiś problem z App Store – czekamy na odpowiedź Apple.

Marcin
Gość
Marcin

nie dostępna :/

Wojtek Pietrusiewicz

Jakiś problem z App Store – czekamy na odpowiedź Apple.

M.K.
Gość
M.K.

Po pacnięciu w link do AppStore, Cytuje: Rzecz niedostępna. Polski sklep nie udostępnia obecnie żądanej rzeczy.
I tyle by było z aktualizacji.

Wojtek Pietrusiewicz

j.w.

@ndrzej
Gość
@ndrzej

Zainstalowałem aktualizację w dniu publikacji i do dzisiaj wisi komunikat „Pobieranie treści…”. Półka jest pusta, nic się nie pobiera. Mam aplikację ale nie mam co czytać.
Zainstalowanie apki na nowo niczego nie zmieniła. Jakieś wskazówki jak problem rozwiązać.
Taka sama sytuacja na iPhonie 6s i na iPadzie Pro 10,5.

elMiki
Użytkownik
elMiki

Naprawdę szybka, brawo :). Jedna mała prośba gdyby udalo się zmienieć w układzie poziomym, że po zmianie strony na kolejną pokazywała by się ona od góry a nie na środku jak jest obecnie i było by idealnie. Teraz niestety za każdym razem trzeba przesunąć na początek strony co zakłuca przyjemność z czytania.

Andrew
Gość
Andrew

Na iPad pro nie odpala, słabo😕

Ice25
Gość
Ice25

Cos nie tak. Apka odpala, ale nic się w niej nie wyświetla. Nie ma magazynu do pobrana tylko białe tło. Piekielnie szybka? no może ale po co jak ne funguje. Na szczęście mam jeszcze iPada2 ze starą wersją, Szkoda ;-(

Ice25
Gość
Ice25

Dodam jeszcze że to wszystko na iPadzie Pro (tym mniejszym).

Bart
Gość
Bart

Dlaczego na iPhone xs max aplikacja wyświetla strony tylko na środku ekranu? Ogromne puste przestrzenie na górze i dole wyświetlacza?! nie po to mam 6 calowy wyświetlacz, żeby czytać gazetę tylko na jego połowie. Da się to jakoś zmienić w ustawieniach? Na ipadzie wyświetla się normalnie, cała strona jest zagospodarowana. Serio tak to ma wyglądać na iPhone?