iMagazine

Od lat powtarzacie, że Apple by tego nigdy nie zrobiło; i co teraz?

19/09/2018, 09:49 · · · 11

Paru stałych czytelników i dziennikarzy od lat powtarza, że Apple nigdy nie zdecydowałby się na brak symetrii w pewnych kwestiach swojego designu. Tutaj na porównanie zawsze brano produkty wyposażone w Androida, które charakteryzują się brakiem symetrii w niektórych elementach swojego designu – Rene Ritchie pisze o tym od wielu lat.

Jak widać, dosyć wyraźnie, kratki od głośnika i mikrofonu w dolnej części ramki są nierówne – ten pierwszy składa się z trzech otworów, a drugi z pięciu. Przypomnę, że jeszcze niedawno iPhone miał otwory, które nie pełniły żadnej funkcji i były tam tylko po to, aby zachować symetrię pomiędzy lewą i prawą stroną spodu ramki. Pamiętam jeszcze komentarze o tym, jakie to istotne. Wiecie, że sam nie przepadam za takimi decyzjami i wiem, że niektóre smartfony nie mają elementów na spodzie w jednej linii, czego najczęściej się ludzie czepiają i czego Apple uniknęło, ale nie zmienia to faktu, że XS nie może się pochwalić symetrią.

I co teraz? Czy to oznacza, że Apple się kończy?

Zdjęcia pochodzą z poniższego wideo:

11

Wojtek Pietrusiewicz

Wydawca, fotograf, podróżnik, podcaster – niekoniecznie w tej kolejności. Lubię espresso, mechaniczne zegarki, mechaniczne klawiatury i zwinne samochody.